Menu

Malé miminko přežilo i navzdory lékařským názorům!

i
Martin Jelínek

Lékaři nastávající mamince doporučili, aby si své nenarozené dítě odebrala. Lékaři předpověděli, že plod bohužel nemá šanci na přežití. Ale rodiče věřili, že dítě nejen přežije, ale bude zdravé. Proto se rozhodli si ho nechat, i když těhotenství přineslo mnoho komplikací.

Mhairi a Paun Morris se svých dětí nikdy nevzdají. Těhotenství ale nabralo velmi rychlý spád. Již ve 20. týdnu nastávajícím maminkám praskají a nakonec odtečou vody, což je nejčastější známka předčasného porodu. Termín porodu je ještě daleko. Když oba rodiče dorazili do nemocnice, lékaři jim řekli, že mají jen pět minut na rozmyšlenou, co v dané situaci dělat. Tlak na ně byl příliš velký a jejich rodiče byli chvíli podezřívaví. Nakonec se ale rozhodli, že si dítě nechají.

Odmítli podepsat prohlášení o souhlasu s interrupcí, přestože jim lékaři den za dnem posílali papíry. Žena řekla, že je přesvědčena, že se jejich dítě narodí zdravé a ponese ho tak dlouho, jak to bude možné. Lékař ale vidí dítě pouze jako plod. Bohužel nikdo další ženu neoslovil, aby jí poradil její možnosti. Přála si, aby za ní přišel alespoň dětský lékař.

Porod začala až o 12 dní později, 6. prosince 2013, a sanitka ji převezla do 80 mil vzdálené nemocnice. Má to svůj důvod – v této nemocnici vědí, jak se starat o dříve narozené novorozence až do 28. týdne těhotenství. Zatímco lékaři připravovali matku na to, že se její chlapeček narodí živý, existovala šance, že příštích pár dní nepřežije. Podle lékařů ho mohlo zabít poranění mozku. Jeter, jak ho rodiče pojmenovali, se ale ukázal jako velký bojovník.

Malý chlapec se ale ošíval, kopal kolem sebe a dokonce i hlasitě mluvil. Trpěl ale plicní chorobou a žloutenkou, obojí se nakonec vyléčilo. Jeho orgány se v inkubátoru dále vyvíjely. Dítě bylo svěřeno do péče rodičů jen o tři měsíce později, další tři týdny. Předčasný porod připomíná jen to, že malý Jeter má v srdci dvě malé dírky, ale zatím podle lékařů nejsou žádné vážné problémy.Možná bude později potřeba operace, maličký ale mohl být odpojený od ventilátoru. Tento příběh skončil dobře, jaké by to ale bylo, pokud by se rodiče rozhodli dítě si nechat vzít?

zdroj: tudasfaja.com

i
Svět

Otec varuje všechny rodiče! Tohle je chyba kvůli které umřela…

Když se narodí nové dítě, je to obvykle příčina velké radosti. Rodiče se těší na první úsměvy, první slovíčka a…
i
Svět

Osm hodin čekání na pomoc strávil 85letý muž ležící na…

Sousedé osmdesátipětiletého muže mu postavili dočasný kryt, aby ho ochránili před prudkým deštěm. Důchodce, který byl v terminálním stadiu rakoviny,…
i
Co se děje

Matka chtěla opustit svého syna s Downovým syndromem, ale otec…

Pokud bychom měli hledat opravdový hrdinu, není třeba chodit daleko. Setkali jsme se s mužem, jehož životní volba zanechala trvalý…
i
Co se děje

Kritikové tvrdí, že těhotná žena s dvojčaty si vzala muže…

Jistě jste slyšeli o neuvěřitelných příbězích odvahy a vůle, které dokáží překonat nepředstavitelné překážky. Austin Jones, nyní šestadvacetiletý muž, je…
i
Co se děje

Zázrak po dvaceti letech: Muž se znovu setkává se svou…

Kdo by to byl řekl? Životní příběhy často píší neuvěřitelné scénáře a tento je bezesporu jedním z těch, které vás…
i
Svět

Dříve jsem měla dojem, že tablety do myčky slouží pouze…

Možná to překvapí, ale existují lidé, kteří používají tablety do myčky nádobí i přesto, že po celý život nádobí myli…