Menu

Za jaké chování na balkóně můžete dostat až 1,5 tis. Kč pokutu? Zkontrolujte své chování a vyhněte se problémům!

iZdroj: unsplash.com
Martin Jelínek

Nadchází období roku, kdy mnoho z nás tráví čas na balkoně. Bohužel, někteří lidé nedodržují pravidla slušného chování a to může být pro ostatní obyvatele domu velmi rušivé. Palení cigaret, pořádání hlučných večírků, dlouhé telefonáty nebo nahota na balkóně jsou jen některé z aktivit, které mohou být nevhodné a rušivé pro okolí.

Je třeba si uvědomit, že balkón není veřejný prostor, ale součást bytu, takže jeho majitel může na něm dělat v podstatě cokoli, co není v rozporu se zákony a pravidly domu. Nicméně existují zákazy, které by měli být respektovány, aby nedocházelo k problémům a konfliktům mezi obyvateli.

Bezpečnost na balkóně: co je zakázáno?

Je zakázáno rozdělávat oheň na balkóně, a to zejména z bezpečnostních důvodů. Grilování na balkóně může způsobit nebezpečí požáru, což by mohlo ohrozit nejen daný byt, ale také celou budovu. Rozdělávání grilu na elektrický zdroj je však povoleno.

Dalším zakázaným chováním na balkóně je nahota. Toto je poměrně častý problém, ale je důležité si uvědomit, že porušení tohoto zákazu může vést k vysoké pokutě. Je také zakázáno umisťovat těžké květináče na balkón, které by mohly spadnout a způsobit nebezpečí.

Jak se chovat na balkóně správně a respektovat ostatní obyvatele?

Smetí a odpadů by neměly být na balkóně vytřásány, stejně jako tam nejsou vhodné hlučné večírky, které mohou rušit sousedy, zejména v noci, kdy platí noční klid. Pokud si přejete kouřit na balkóně, mějte na paměti, že to může být pro ostatní obyvatele obtěžující a je třeba to respektovat. V některých případech může být kouření na balkóně zakázáno, zejména pokud existují předpisy bytového družstva nebo sousedé podávají stížnosti.

Je také důležité dbát na to, aby se na balkóně neuchovávaly materiály, které jsou nebezpečné pro zdraví a životní prostředí. Dům je společný prostor, a tak je třeba respektovat ostatní obyvatele, kteří žijí v blízkosti vašeho bytu. Je důležité dbát na to, aby na balkóně nebyla vytvářena nadměrná hluková nebo pachová zátěž, která může narušovat soukromí sousedů.

Mohlo by Vás zajímat: Jak jedna operace změnila život influencerky na věky věků – Neuvěříte, co dokázala!

iZdroj: www.pexels.com
Svět

Právě dorazila smutná zpráva: Richard Gere na rodinné dovolené nečekaně…

Slavná filmová hvězda Richard Gere byl během své dovolené v Mexiku náhle přijat do nemocnice. Důvodem hospitalizace byl silný kašel,…
iZdroj: www.pexels.com
Co se děje

Tragická smrt talentovaného herce Dano Heribana: Co skrývalo jeho poslední…

Slovenský herec a výtvarník Dano Heriban tragicky zemřel ve svém domě ve městě Svätý Jur. O jeho smrti jako první…
iZdroj: unsplash.com
Česko

Kontroverzní odhalení: Hans Sigl z Doktora z hor přiznává šokující…

Legendární televizní seriál "Doktor z hor", který se vysílal v 90. letech, zaujal diváky svými příběhy o lékaři pracujícím v…
iZdroj: www.pexels.com
Česko

Tabu nebo odvaha? Žena odmítla domov pro seniory a přinesla…

Adoptování dětí a pěstounská péče jsou běžné způsoby, jak lidé rozšíří svou rodinu. Avšak překvapivě se málokoho napadne, že i…
iZdroj: pixabay.com
Česko

Skandální pravda o dětských soutěžích krásy: Jsou tyto soutěže nevinnou…

V USA jsou soutěže krásy pro děti extrémně populární. Existuje mnoho dětských hvězd, jako je šestiletá Kynlee Heiman, která je…
iZdroj: pixabay.com
Česko

Mužský rebel bez hranic: Mark Bryan odhaluje šokující pravdu o…

Mark Bryan je robotický inženýr, který je již 11 let ženatý a má dceru. Sám sebe považuje za heterosexuálního muže…