Menu

Matka chtěla opustit svého syna s Downovým syndromem, ale otec provede neuvěřitelnou změnu.

i
Martin Jelínek

Pokud bychom měli hledat opravdový hrdinu, není třeba chodit daleko. Setkali jsme se s mužem, jehož životní volba zanechala trvalý otisk na mnoha lidích. Je to příběh o otci, který se rozhodl nepodlehnout tlaku a předsudkům a zůstat po boku svého syna s Downovým syndromem, a tím změnil životy mnoha lidí.

Otec Evgeny Anisimov z Ruska čelil neuvěřitelným výzvám, které se mu postavily na cestu, když se dozvěděl, že jeho syn Misha má Downův syndrom. Jeho manželka opustila rodinu poté, co se s touto těžkou diagnózou nedokázala vyrovnat. Ale Evgeny se rozhodl, že neopustí svého syna a že bude stát po jeho boku.

„Pamatuji si, že když jsem zjistil, že můj syn má Downův syndrom, odešel jsem z nemocnice a plakal, ale ne moc dlouho. Později jsem se za tyto slzy trochu styděl. V mém životě se nic nezměnilo, obecně řečeno. Pořád jsem měl dvě ruce a dvě nohy. Moje odhodlání, aktivita, zvědavost a tak dále – všechno bylo se mnou. Vše proběhlo, jak jsem si naplánoval, narodil se mi syn,“ řekl Evgeny Anisimov.

Tímto rozhodnutím se stal symbolem lásky a oddanosti vůči svému synovi. Evgeny chce změnit pohled společnosti na lidi s Downovým syndromem. „Čím více lidí bude o tomto stavu informováno, tím méně předsudků a negativity budou mít vůči Downovu syndromu,“ tvrdí.

Otec Evgeny Anisimov – Symbol lásky a oddanosti vůči synovi s Downovým syndromem

„Dítě je ale výjimečné, jeho život a budoucí osud jsou již velmi důležité. A já tady řvu! To je druh sobectví! Není to fér? Ne, je to moje zodpovědnost. Chtěli jste dítě, tak jste za něj převzali zodpovědnost. Koneckonců, možností je mnoho: autismus, dětská mozková obrna, genetické mutace… A Downův syndrom není nejhorší, jak jsem později zjistil,“ řekl s odhodláním.

Evgeny Anisimov nyní žije život, který by si nikdy nepředstavoval. Zanechal svou práci a stal se plnohodnotným otcem pro Mihu. I přes všechny obtíže a výzvy, které s sebou toto otcovství přináší, je šťastný a hrdý. Jeho příběh slouží jako inspirace pro mnoho rodičů, kteří čelí podobným situacím.

Evgeny Anisimov chce také zvýšit povědomí o Downově syndromu a podpořit rodiny, které prochází stejným. Jako normální člověk s neobvyklým úkolem ukazuje světu, že láska a odhodlání mohou překonat jakékoli překážky. „Když se dítě narodí, ptá se okolního světa: ‚Jsem tu potřebný, nebo ne?‘ A já s jistotou odpovídám: ‚Synu, jsi potřebný!‘ Být s ním, i když sám, je pro normálního člověka normální čin. Zdůrazňuji – jsem normální člověk, ne nějaký hrdina,“ dodal Evgeny.

Tento příběh je připomínkou toho, že skuteční hrdinové nejsou jen ti, kteří bojují proti nepravděpodobným nepřátelům nebo riskují životy ve velkých dobrodružstvích. Skuteční hrdinové jsou tací, kteří milují a pečují o své blízké navzdory všem výzvám a obtížím, kteřé život přináší. Evgeny Anisimov je jedním z nich, a jeho příběh nás připomíná, že láska a odhodlání mohou změnit svět.

Mohlo by Vás zajímat: Jiřina Bohdalová překvapila celou zemi svým nečekaným vzhledem. Legendární herečku téměř nepoznáte.

 

i
Česko

Vývoj stavu Josefa Laufera: Čtyři roky v umělém spánku? Jaké…

V březnu 2020 podstoupil český zpěvák, herec a scenárista Josef Laufer operaci srdce. Po zákroku ho lékaři uvedli do umělého…
i
Česko

Petr Buben: Muž, kterého komunisti trýznili v bohnicích. Co všechno…

Odmítnutí vojenské služby: Začátek boje za svobodu V roce 1983 se Petr Buben ocitl ve středu jednoho z nejtemnějších kapitol…
i
Česko

Vypadalo to, že jejich manželství je pevné jako skála. Po…

Rozvod jedné z nejznámějších a nejdéle trvajících celebritních dvojic přinesl šok pro fanoušky po celém světě. Končí jako tenisový mač…
i
Česko

Proč byl ministr dopravy Martin Kupka překvapený, když měl zastupovat…

Ministr Martin Kupka, který nedávno převzal vedení resortu dopravy, nedávno vyvolal bouři spekulací svou účastí na koncertech České filharmonie v…
i
Česko

Tragédie ve Spišském Podhradí: Autobus najel do několika lidí. Ztráta…

Smuteční zpráva Dnešní den ve Spišském Podhradí se navždy zapsal do paměti místních obyvatel jako černý den plný smutku a…
i
Česko

Do velmi nepříjemné situace se kvůli kasinům dostal starosta obce…

Občané Chrášťan vyjadřují své rozhořčení Středeční večer se pro občany Chrášťan stal scénou, kterou by nikdy nechtěli zažít. Na jednání…