Menu

Dříve jsem měla dojem, že tablety do myčky slouží pouze k jednomu účelu. Avšak mého omylu mě nedávno vyvedla kamarádka.

i
Martin Jelínek

Možná to překvapí, ale existují lidé, kteří používají tablety do myčky nádobí i přesto, že po celý život nádobí myli ručně. Zejména se to týká starších osob, které už myčku nádobí nevyužívají, buď protože žijí sami nebo jsou zvyklí si nádobí mýt ručně. Tablety jim pomáhají udržovat domov čistý.

Tablety do myčky mají také mnoho dalších užitečných funkcí, o kterých většina lidí nemá tušení. Můžete je použít například k čištění kanalizace, pokud vychází z ní nepříjemný zápach. Stačí vložit jednu tabletu do odpadu a zalít horkou vodou. Tableta se rozpustí a odstraní zápach.

Další možností je použití tablet pro čištění pračky. Časem se pračka může zanesením zhoršit účinek vypraného prádla. Abyste ji efektivně vyčistili, vložte do bubnu dvě tablety a spusťte nejvyšší teplotu a nejdelší program.

Tablety také mohou pomoci vybělit záclony nebo bílé oblečení. Stačí rozpustit tabletu v teplé vodě a nalít do pračky. Zapněte program na jemné praní a vložte záclony. Mějte na paměti, že tyto tablety používejte pouze na bílé prádlo, protože barevné by mohlo ztratit barvu.

Tablety do myčky jsou také užitečné při úklidu koupelny nebo kuchyně. Pomohou odstranit mastný plak na pracovní ploše v kuchyni nebo jiné mastné povrchy. Rozpusťte jednu tabletu v horké vodě a začněte uklízet. Povrchy by měly být následně opláchnuty čistou vodou.

Kromě toho můžete tablety použít na čištění plastového zahradního nábytku, aby mu vrátily lesk a chránily ho před nečistotami.

Kovové nádobí a příbory září, pokud je vyčistíte roztokem složeným z tablet do myčky a vody. Podle toho, jak máte nádobí znečištěné, stačí vložit 1-2 tablety do pěti litrů vody.

A konečně, pokud vložíte tabletu do záchodové mísy a necháte ji působit přes noc, ráno bude toaleta čistá a odstraní se také vodní kámen.

zdroj: youtube.com
i
Uncategorized

Případ mrtvého novorozeněte v Jablonci nad Nisou: Rozuzlení tragédie a…

Vzpomínka na očekávaný den narození dítěte se pro rodiče proměnila v nevyvratitelnou tragédii. Případ mrtvého miminka v Jablonci nad Nisou…
i
Zajímavosti

Jak vypadala v mládí stará paní z tytanicu! Byla to…

Film Titanic, který měl premiéru v roce 1997, je jedním z nejvýznamnějších a nejúspěšnějších filmů v historii kinematografie. Jeho příběh,…
i
Zajímavosti

Zpěv Václava Neckáře v ohrožení! Zdravotní problémy o kterých promluvil…

Legendární zpěvák Václav Neckář (80) v říjnu loňského roku oslavil osmdesáté narozeniny. Ovšem už více než rok ho trápí bolest…
i
Zajímavosti

Muž pořídil fotogarfii a sdílel jí na Facebooku, když si…

Čas od času se každý z nás na chvilku zastaví, aby mohl udělat fotografii, buď pěkného místa, sebe, nebo něčeho…
i
Zajímavosti

Co to znamená, když jsou vaše kalhotky obarvené v rozkroku?…

Londýn - Tohle je zpráva, která zanechá všechny ženy s ústy dokořán! Odbarvené kalhotky - pro mnoho z nás se…
i
Zajímavosti

Záhada vysokých platů prodavaček v Lidlu! Víte kolik si vydělají…

V dnešní době se role prodavače či prodavačky stává stále více klíčovou pro úspěch obchodů. Již dávno není tato profese…