Menu

Brenda z Berly Hills řady 90210 se začíná loučit se svojí rodinou.

Martin Jelínek

Hannen Doherty osm let statečně bojovala s rakovinou prsu. Navzdory této nepřízni osudu nedávno zveřejnila inspirativní selfie na Instagramu s růžovým obvazem ve tvaru srdce se svým typickým optimismem: „Moje vlasy jsou rozcuchané, ale svěží Bandáže mi rozjasní den!“ Ujistila své sledující, že i ve tmě tam byla naděje, že se nakonec stane hlavním zabijákem rakoviny.

Poté, co byla v roce 2015 diagnostikována rakovina poté, co objevila bulku v prsu, Doherty podstoupil hormonální terapii a poté musel podstoupit chemoterapii a ozařování – což nakonec vedlo k remisi o tři roky později. Bohužel se však v únoru 2020 projevily nádorové metastázy ve IV. Tato fáze byla znovu objevena v jiných částech Dohertyina těla, ale přesto čelila každé zkoušce, která jí přišla do cesty.

Karcinom prsu může mít mnoho forem, od neinvazivního a lokalizovaného stadia 0 až po invazivní, metastatické stadium IV. V závažnějších případech, jako je Dohertyho choroba, se metastatické rakovinné buňky rozšířily mimo své původní umístění, podle Mayo Clinic. Ačkoli se často jedná o nevyléčitelnou nemoc, která každoročně postihne více než 150 000 přeživších ve Spojených státech, technologický pokrok nabízí naději na prodloužení očekávané délky života těch, kteří s touto nemocí žijí. Loni Doherty snášela léčbu rakoviny s grácií a odvahou – objevila se ve dvou televizních filmech a sdílela svůj příběh na sociálních sítích. Navzdory fyzickému zatížení chemoterapie, krvácení z nosu, syndromu vyhoření a dalších věcí našla způsob, jak zůstat pozitivní díky užitečnému pyžamu od přítele!

Herečka, která statečně bojovala s rakovinou a na Den matek podstoupila dvojitou mastektomii, je nyní v poslední fázi uzdravování. Před pár dny podstoupila v nemocnici rekonstrukční operaci, která měla pomoci obnovit vše, co jí bitva vzala. Na počest tohoto výjimečného dne si našla čas a poděkovala své matce za to, že tu byla na každém kroku – neuvěřitelně inspirativní připomínka toho, jak mocná může být láska v těžkých časech!

 

Uncategorized

Lékaři chtěli aby obětovala jedno z trojčat.

Těhotenství ve 38 letech není ideální. Ale když Angie Wicklin zjistila, že je těhotná, byla potěšena. To ještě netušila, že…
prosvet.cz
Svět

Tomáš si ve škole stěžoval na silné bolesti břicha, ale…

Je noční můrou každého rodiče cestovat do školy tisíce kilometrů, a co je horší je, že cesta tam trvá dlouho,…
Svět

Dejte si česnek pod polštář a budete spát jako miminko.…

Nespavost je mnohem větší problém, než si mnoho lidí myslí. Je třeba vědět, že během spánku tělo získává energii a…
Uncategorized

Moje babička vždy zapíchala sirky do půdy rostlin. Poté, co…

Všimli jste si někdy, že někdo z vaší rodiny nebo přátel dává zápalky do hrnce? Jde o málo známý, ale…
Uncategorized

Vložte misku tohoto prášku do mrazáku a pohltí všechen nepříjemný…

Na Vánoce a Nový rok pro vás máte připravenou celou řadu lahodných dobrot. Plněné zelí, bigos, knedlíky, masné výrobky... Navzdory…
Uncategorized

Jak účinně využít potenciál tablet do myčky? Neuvěříte, na co…

Tyto tipy by si měl osvojit každý, kdo se rád označuje za profíka ve své domácnosti. Naučte se používat tablety…