Menu

Zámečník: Nechat klíč přes noc na dveřích je jako nabídnout zloději kávu. Nikdy byste to neměli dělat!

iZdroj: www.pexels.com
Martin Jelínek

Mít klíč ve dveřích je pohodlný zvyk. Jdete domů, necháte je v zámku, víte, kde je najdete, a nemusíte se o nic starat. Ale to není tak docela pravda. Jak se ukazuje, tato vymoženost usnadňuje zlodějům proniknout do vašeho domova. I když není nikdy možné úplně zastavit případné vetřelce, aby se dostali dovnitř, můžete je zpomalit a otrávit jejich pokusy dostat se dovnitř co nejvíce. Sečteno a podtrženo, nemá smysl jim ulehčovat „práci“ procházením tohoto základního detailu. Ano, víme, že takto máte přehled o svých klíčích. Ale máte to i vy, když vám balíček visí na háčku někde v chodbě.

Zloději budou nepochybně rádi, když necháte klíč v zámku. Pak jej mohou snadno použít k rybaření, nebo použít zamykací párátko k otevření dveří. Naprostá většina prodávaných dveřních zámků používá stejný mechanismus. Vložením správného klíče dovnitř odemknete vnitřní ochranu. Slouží k zabránění otevření nesprávným klíčem. Jakmile je ale tato obranná linie narušena, zámek snadno „rozbije“ i zloděj začátečník bez speciálního vybavení. To potvrdil i zámečník Pavel C., který situaci přirovnal k majiteli bytu, který si mohl pozvat zloděje na kávu a koláč.

Jedná se o velmi nebezpečnou metodu, protože bude prospěšná pouze pro lupiče a způsobí potíže oběti. V závislosti na klíči, který se hodí k vašemu typu zámku, může zloděj vyrobit univerzální model. Dokázalo „rozbít“ asi 50 000 zámků stejného typu. Do toho se dostane i úplný amatér. Další výhodou Banditu je, že se jedná o zcela tichou metodu. Potřebujete pouze klíč a kladivo, případně postačí i šroubovák.

Jak to vlastně funguje? Zloděj vloží klíč do vašeho zámku, ale nezasune jej až na doraz. Další údery kladivem nebo šroubovákem otřese celým zámkem a mechanismus se s největší pravděpodobností uvolní. Z dálky to vypadá jako běžná situace, kdy se dveře neotevřely úplně a plynule. V tom případě, kdo by si nepomohl něčím těžším, že? Tato metoda také nezanechává na zámku žádné stopy.

Někteří zloději při odchodu byt dokonce zamykají. A protože pojišťovna nenašla žádné známky násilného vniknutí, incident by za normálních okolností nebyl považován za vloupání. Nejlepší obranou je mít alespoň jedny dveře bezpečnostní úrovně 3, které této metodě odolávají. Případně vyhledejte „antibumbing“ v informacích o produktu. Vyhněte se také falešným obchodům, protože nízká cena se jen zřídka rovná kvalitě.
svetkreativity.cz
iZdroj: pixabay.com
Zajímavosti

Učitel nechává ve třídě prázdnou židli, aby dal dětem důležitou…

Děti prožívají všechno  více než dospělí. A dokáží si některé věci pamatovat až do dospělosti. Právě to se stalo Danu…
iZdroj: www.pexels.com
Svět

Právě dorazila smutná zpráva: Richard Gere na rodinné dovolené nečekaně…

Slavná filmová hvězda Richard Gere byl během své dovolené v Mexiku náhle přijat do nemocnice. Důvodem hospitalizace byl silný kašel,…
iZdroj: www.pexels.com
Zajímavosti

Ve věku 83 let odešla hudební legenda: Královna Rock’n’Rollu Tina…

Tina Turner, americko-švýcarská zpěvačka, která se proslavila svým unikátním chraplavým hlasem, zemřela ve středu ve věku 83 let po dlouhé…
iZdroj: unsplash.com
Česko

Zastavte ničení vaší zahrady pomocí popela! Mšice mají váš oblíbený…

Příprava vlastního ekologického postřiku na mšice je účinným způsobem, jak se zbavit těchto škůdců v zahradě bez použití chemických přípravků.…
iZdroj: unsplash.com
Co se děje

Vyhrála v loterii miliony, ale nenašla lásku: Co se stalo…

Jane Park, 23letá Britka, vyhrála v loterii před několika lety více než 1,3 milionu dolarů. Přestože se to může zdát…
iZdroj: pixabay.com
Zajímavosti

Slepice snáší vejce s ocasem: Když se farmář pídil po…

Vsadíme se s Vámi že vejce s ocasem jste ještě v životě neviděli. Uživatelé internetu jsou při pohledu na tuto…