Trpké peklo v bytě: Jak přeměnit africké teploty na arktický chlad bez klimatizace? Objevte šokující domácí triky! - SvětŽivě.cz

Trpké peklo v bytě: Jak přeměnit africké teploty na arktický chlad bez klimatizace? Objevte šokující domácí triky!

Martin Jelínek

Horké letní dny jsou tady a s nimi i nesnesitelné teploty v bytě. Co dělat, když nemáte klimatizaci? Nezoufejte, máme pro vás několik účinných domácích triků, které vám pomohou ochladit váš příbytek i bez použití moderní technologie.

Začněte tím, že správně umístíte ventilátor. Nenechávejte ho ztraceného v rohu místnosti, ale umístěte ho do průchodů, které vedou ke chladnějším částem bytu, jako je chodba nebo severní část domu.

Ventilátor vytváří iluzi příjemného větru a mnoho lidí ho dokonce přirovnává ke klimatizaci. Avšak, dejte si pozor na dlouhodobé používání ventilátoru během spánku, protože může negativně ovlivnit vaše zdraví. Průvan vzduchu přináší prach a mikroby a může způsobit problémy s dýcháním a sliznicemi.

Dalším trikem je vylepšit účinek ventilátoru pomocí ledu. Stačí si připravit jednoduchý držák na ledové kostky, který připevníte na zadní stranu ventilátoru. Návod na výrobu takového držáku je snadný a najdete ho na našem webu. Ledové kostky pak postupně roztají a vytvoří příjemnější chladící efekt.

Solární okenní fólie: Odrážejte sluneční paprsky a užijte si chladnější byt

Pokud máte v bytě sluneční paprsky, zamezte jejich pronikání závěsy a žaluziemi. Zejména okna na jižní a východní straně jsou těmi, která způsobují největší přehřívání. Můžete také zvážit použití solárních okenních fólií, které odrážejí sluneční paprsky a brání přehřátí interiéru. Tyto fólie jsou často používány v moderních kancelářích a obchodních centrech a jsou účinným způsobem ochrany před přehřátím.

Dalším důležitým aspektem při ochlazování bytu je zvlhčování vzduchu. V horkém počasí je vzduch v našem domě obvykle velmi suchý, což negativně ovlivňuje naše dýchání a pohodu. Pokud nemáte k dispozici elektrický zvlhčovač, můžete si vytvořit jednoduchý domácí prostředek. Namočte ručníky do ledové vody, vyždímejte je a pověste je na radiátory nebo sušáky po celém bytě. Vysoká teplota bude způsobovat odpařování vody z ručníků a zvýší se vlhkost vzduchu v místnostech.

A konečně, v horkých dnech se vyhněte používání trouby a přípravě rychlého občerstvení. I jediný hořák sporáku dokáže vytopit celou kuchyni a zvýšit teplotu v bytě. Volte jednoduchá jídla, která nevyžadují dlouhé vaření, a uvidíte, jaký rozdíl to udělá.

Takže teď už víte, jak ochladit svůj byt v horku bez nutnosti investovat do drahé klimatizace. Vyzkoušejte naše jednoduché domácí prostředky a užijte si příjemnější letní dny v chladnějším prostředí.

Mohlo by Vás zajímat: Zbavte se chloupků jedním kouzelným trikem! Tajná směs, která odhalí vaši hladkou krásu