Menu

Pomocí těchto 3 receptů od slavných lékařů se můžete zbavit kašle, mykózy nohou, bolesti zubů a dalších problémů kvůli hřebíčku.

iZdroj: pixabay.com
Martin Jelínek

Hřebíček je koření, které má ve svých domovech většina z nás. Nádherně voní a našel si své místo v kuchyni při vaření nejrůznějších pokrmů, ale nejen. Už jste slyšeli o druhé straně šeříku? Má mnoho pozitivních účinků na lidský organismus a dokáže pomoci s mnoha problémy. Hřebíček se pro své léčivé vlastnosti používá již od starověku a jeho vonná esence má širokou škálu léčivých vlastností a dodnes se používá v aromaterapii. Pojďme se podívat, co nám hřebíček nabídne.

Hřebíček je nejlépe známý pro své antibakteriální, diuretické, imunitu posilující vlastnosti a jako dezinfekční prostředek. Věděli jste ale, že kromě těchto dobře známých výhod má mnoho dalších léčivých vlastností? Hřebíček může pomoci snížit bolest a také bojovat proti paradentóze, zánětu a běžnému nachlazení a chřipce. Může vám také pomoci při revmatismu, bolestech kloubů a dýchacích potížích. Ano, všechny ty efekty se do takového malého hřebíčkového koření vešly. Jak vám pomáhá se všemi těmito problémy? Přečtěte si níže, jak hřebíček správně používat.

Hřebíčková tinktura je nejlepší na vyplachování úst a dezinfekci různých ran. Může vám také pomoci při bolestech dásní a zubů. Stačí namočit hrst hřebíčku na pár týdnů do silného alkoholu. Tato tinktura je také velmi dobrou dezinfekcí na všechna drobná poranění. Když si koupíte hřebíčkový olej, můžete s ním masírovat všechna bolavá místa. Bolest by měla ustoupit během několika dnů.

Namočíte-li hrst hřebíčku do trochy vody, skvěle odpuzuje mravence, komáry a klíšťata. Inhalování hřebíčku pro provonění vašeho domu je také velmi zdravé. Primárně se používá k inhalaci v aromaterapii a esenciální oleje můžete použít do vody, čajové svíčky nebo některý z mnoha typů aromaterapeutických difuzérů.

zdroj obrázku: unsplash.com

iZdroj: pixabay.com
Zajímavosti

Učitel nechává ve třídě prázdnou židli, aby dal dětem důležitou…

Děti prožívají všechno  více než dospělí. A dokáží si některé věci pamatovat až do dospělosti. Právě to se stalo Danu…
iZdroj: www.pexels.com
Svět

Právě dorazila smutná zpráva: Richard Gere na rodinné dovolené nečekaně…

Slavná filmová hvězda Richard Gere byl během své dovolené v Mexiku náhle přijat do nemocnice. Důvodem hospitalizace byl silný kašel,…
iZdroj: www.pexels.com
Zajímavosti

Ve věku 83 let odešla hudební legenda: Královna Rock’n’Rollu Tina…

Tina Turner, americko-švýcarská zpěvačka, která se proslavila svým unikátním chraplavým hlasem, zemřela ve středu ve věku 83 let po dlouhé…
iZdroj: unsplash.com
Česko

Zastavte ničení vaší zahrady pomocí popela! Mšice mají váš oblíbený…

Příprava vlastního ekologického postřiku na mšice je účinným způsobem, jak se zbavit těchto škůdců v zahradě bez použití chemických přípravků.…
iZdroj: unsplash.com
Co se děje

Vyhrála v loterii miliony, ale nenašla lásku: Co se stalo…

Jane Park, 23letá Britka, vyhrála v loterii před několika lety více než 1,3 milionu dolarů. Přestože se to může zdát…
iZdroj: pixabay.com
Zajímavosti

Slepice snáší vejce s ocasem: Když se farmář pídil po…

Vsadíme se s Vámi že vejce s ocasem jste ještě v životě neviděli. Uživatelé internetu jsou při pohledu na tuto…