Menu

Nikdo nemůže vrátit čas, a proto bychom měli trávit co nejvíce času se svými blízkými. Nikdo přece nemůže vrátit čas a omluvit se zesnulému rodiči.

i
Martin Jelínek

Je na čase se zamyslet nad tím, zda trávíme dostatek času se svými rodiči. Pro většinu lidí má ztráta matky za následek i ztrátu duše, protože máma je osoba, která je s vámi déle než kdokoliv jiný. Nikdy nepochopíme, jak je pro nás matka důležitá a kolik toho pro nás vytrpěla nebo jak se cítila, když jsme byli nemocní nebo se domů nevrátili včas, dokud se sami nestaneme rodiči.

Ale nějak zapomínáme, že i když vyrůstáme, naše matky se o nás stále bojí. Kontakt ubylo, nevoláme jí tak často a s vnukem se tak často nevídá. Ale udržovat vřelý vztah s mámou se vyplácí. Až když ztratíme tak blízkou osobu, uvědomíme si, jak moc nemáme čas jim to říct. Pak jsme si začali vyčítat, že jí často nevoláme, nebo schválně nezvedáme telefon.

Zpráva o matčině smrti ji velmi zasáhla a zdá se, že ji nic nevyléčí. V těžké chvíli nám samozřejmě může pomoci partner nebo vlastní děti, ale oni ztrátu nesnášejí o nic lépe. Je to ale také čas uvědomit si, jak moc jako rodiče pro své blízké znamenáme a že jednou budou naše děti plakat stejně.

Je mnohem těžší překonat takovou ztrátu, pokud nemáte partnera nebo děti. Jen ten, kdo si něčím takovým prošel, tě může pochopit. Je tedy čas zamyslet se nad tím, jak nakládáme se svým časem a zda trávíme dostatek času s rodiči, dětmi nebo naší drahou polovičkou, protože kdokoli z nás může být kdykoli pryč. Štěstí našich životů i životů druhých závisí na nás.

Zavolejte někomu, koho máte rádi, připomeňte mu, jak moc ho máte rádi, navštivte ho s dezertem nebo mu jen udělejte radost. Udělejte si den volna a naplánujte si společný výlet. Protože jen tak vás nebude mrzet, že kvůli práci nebo přátelům nemáte čas na rodinu.

zdroj náhledového obrázku pixabay.com

zdroj: youtube.com
i
Uncategorized

Případ mrtvého novorozeněte v Jablonci nad Nisou: Rozuzlení tragédie a…

Vzpomínka na očekávaný den narození dítěte se pro rodiče proměnila v nevyvratitelnou tragédii. Případ mrtvého miminka v Jablonci nad Nisou…
i
Zajímavosti

Jak vypadala v mládí stará paní z tytanicu! Byla to…

Film Titanic, který měl premiéru v roce 1997, je jedním z nejvýznamnějších a nejúspěšnějších filmů v historii kinematografie. Jeho příběh,…
i
Zajímavosti

Zpěv Václava Neckáře v ohrožení! Zdravotní problémy o kterých promluvil…

Legendární zpěvák Václav Neckář (80) v říjnu loňského roku oslavil osmdesáté narozeniny. Ovšem už více než rok ho trápí bolest…
i
Zajímavosti

Muž pořídil fotogarfii a sdílel jí na Facebooku, když si…

Čas od času se každý z nás na chvilku zastaví, aby mohl udělat fotografii, buď pěkného místa, sebe, nebo něčeho…
i
Zajímavosti

Co to znamená, když jsou vaše kalhotky obarvené v rozkroku?…

Londýn - Tohle je zpráva, která zanechá všechny ženy s ústy dokořán! Odbarvené kalhotky - pro mnoho z nás se…
i
Zajímavosti

Záhada vysokých platů prodavaček v Lidlu! Víte kolik si vydělají…

V dnešní době se role prodavače či prodavačky stává stále více klíčovou pro úspěch obchodů. Již dávno není tato profese…