Menu

Nikdo nemůže vrátit čas, a proto bychom měli trávit co nejvíce času se svými blízkými. Nikdo přece nemůže vrátit čas a omluvit se zesnulému rodiči.

iZdroj: freepik.com
Martin Jelínek

Je na čase se zamyslet nad tím, zda trávíme dostatek času se svými rodiči. Pro většinu lidí má ztráta matky za následek i ztrátu duše, protože máma je osoba, která je s vámi déle než kdokoliv jiný. Nikdy nepochopíme, jak je pro nás matka důležitá a kolik toho pro nás vytrpěla nebo jak se cítila, když jsme byli nemocní nebo se domů nevrátili včas, dokud se sami nestaneme rodiči.

Ale nějak zapomínáme, že i když vyrůstáme, naše matky se o nás stále bojí. Kontakt ubylo, nevoláme jí tak často a s vnukem se tak často nevídá. Ale udržovat vřelý vztah s mámou se vyplácí. Až když ztratíme tak blízkou osobu, uvědomíme si, jak moc nemáme čas jim to říct. Pak jsme si začali vyčítat, že jí často nevoláme, nebo schválně nezvedáme telefon.

Zpráva o matčině smrti ji velmi zasáhla a zdá se, že ji nic nevyléčí. V těžké chvíli nám samozřejmě může pomoci partner nebo vlastní děti, ale oni ztrátu nesnášejí o nic lépe. Je to ale také čas uvědomit si, jak moc jako rodiče pro své blízké znamenáme a že jednou budou naše děti plakat stejně.

Je mnohem těžší překonat takovou ztrátu, pokud nemáte partnera nebo děti. Jen ten, kdo si něčím takovým prošel, tě může pochopit. Je tedy čas zamyslet se nad tím, jak nakládáme se svým časem a zda trávíme dostatek času s rodiči, dětmi nebo naší drahou polovičkou, protože kdokoli z nás může být kdykoli pryč. Štěstí našich životů i životů druhých závisí na nás.

Zavolejte někomu, koho máte rádi, připomeňte mu, jak moc ho máte rádi, navštivte ho s dezertem nebo mu jen udělejte radost. Udělejte si den volna a naplánujte si společný výlet. Protože jen tak vás nebude mrzet, že kvůli práci nebo přátelům nemáte čas na rodinu.

zdroj náhledového obrázku pixabay.com

iZdroj: pixabay.com
Zajímavosti

Učitel nechává ve třídě prázdnou židli, aby dal dětem důležitou…

Děti prožívají všechno  více než dospělí. A dokáží si některé věci pamatovat až do dospělosti. Právě to se stalo Danu…
iZdroj: www.pexels.com
Svět

Právě dorazila smutná zpráva: Richard Gere na rodinné dovolené nečekaně…

Slavná filmová hvězda Richard Gere byl během své dovolené v Mexiku náhle přijat do nemocnice. Důvodem hospitalizace byl silný kašel,…
iZdroj: www.pexels.com
Zajímavosti

Ve věku 83 let odešla hudební legenda: Královna Rock’n’Rollu Tina…

Tina Turner, americko-švýcarská zpěvačka, která se proslavila svým unikátním chraplavým hlasem, zemřela ve středu ve věku 83 let po dlouhé…
iZdroj: unsplash.com
Česko

Zastavte ničení vaší zahrady pomocí popela! Mšice mají váš oblíbený…

Příprava vlastního ekologického postřiku na mšice je účinným způsobem, jak se zbavit těchto škůdců v zahradě bez použití chemických přípravků.…
iZdroj: unsplash.com
Co se děje

Vyhrála v loterii miliony, ale nenašla lásku: Co se stalo…

Jane Park, 23letá Britka, vyhrála v loterii před několika lety více než 1,3 milionu dolarů. Přestože se to může zdát…
iZdroj: pixabay.com
Zajímavosti

Slepice snáší vejce s ocasem: Když se farmář pídil po…

Vsadíme se s Vámi že vejce s ocasem jste ještě v životě neviděli. Uživatelé internetu jsou při pohledu na tuto…