Myslivec zastřelil border kolii - petice volá po odejmutí zbrojního průkazu a změně zákona o myslivosti. - SvětŽivě.cz

Myslivec zastřelil border kolii – petice volá po odejmutí zbrojního průkazu a změně zákona o myslivosti.

Martin Jelínek

Více než 30 tisíc lidí podepsalo petici po tragické události, která vyvolala debatu o myslivosti.

Po incidentu, kdy myslivec na Opavsku zastřelil border kolii, se objevily dvě petice. Podepsalo je už přes 30 tisíc lidí. Požadují důkladné prošetření případu, spravedlivé potrestání střelce, odebrání jeho zbrojního průkazu i lovecké zbraně a změnu zákona o myslivosti. Myslivec tvrdí, že si psa po setmění spletl s liškou. Vedení mysliveckého spolku mu do prošetření případu odebralo povolenku k lovu, ale iniciátoři obou petičních akcí chtějí, aby se mu odebral zbrojní průkaz po očním vyšetření a zkoumání duševního stavu.

Střelba se odehrála na odlehlém místě na začátku března, kde myslivec z posedu zastřelil desetiletou fenu, kterou měla majitelka puštěnou na volno poblíž stezky pro pěší a cyklisty. Zastřelení vyvolalo vlnu pobouření a emocí. Incident se stal mezi Vřesinou a Darkovicemi u Hlučína na Opavsku, kde myslivec zastřelil psa poblíž stezky.

Podle myslivce si spletl psa s liškou. Myslivecký spolek mu do prošetření případu odebral povolenku k lovu, avšak iniciátoři petičních akcí požadují důkladné prošetření a přísnější postih. Desetiletá fenka zemřela během několika minut v náruči své majitelky, což vyvolalo vlnu pobouření a emocí. Petice se staly prostředkem, jak podpořit požadavky na zlepšení situace a ukázat, že veřejnost tento druh násilí vůči zvířatům neakceptuje.

Petice na e-petice.cz žádá odejmutí zbrojního průkazu myslivci, který zastřelil psa na cyklostezce.

Na e-petice.cz je dostupná petice, která žádá Okresní myslivecký spolek Opava, policii ČR a soudní systém ČR o odejmutí zbrojního průkazu a myslivecké zbraně po tragické události, ke které došlo 28. února 2023 na cyklostezce mezi Darkovicemi a Vřesinou. Petice se dále zmiňuje o tom, že myslivec zastřelil border kolii Dixie, majitelky Sabiny Plačkové, a došlo tak k porušení bezpečnosti střelby a myslivecké etiky. Listina se snaží vyjádřit veřejný názor na tuto událost a zdůrazňuje nutnost řádného prošetření a přísného postihu pachatele.

 

Odkaz na petici: https://e-petice.cz/petitions/dixie-.html