Menu

Mužovi se povedlo obelhat moderátku z pořadu „Milionáři“ a vyhrál veké peníze! Jeho radost však netrvala dlouho.

i
Martin Jelínek

Kdo by nečekal s napětím na nový díl Milionářů alespoň jednou v životě? Tento oblíbený pořad získal srdce nejen Poláků, ale stal se také velmi populárním ve Velké Británii. Před 20 lety však na britské obrazovce došlo k historickému podvodu. Charles Ingram vyhrál milion liber díky pomoci svého přítele lektora a manželky, kteří byli v publiku. Jeho radost však netrvala dlouho, neboť podvod byl odhalen a případ skončil u soudu.

Program Milionáři se poprvé objevil v roce 1999 a od té doby si získal velkou popularitu. Polská verze je obdobou britského Who Wants to Be a Millionaire? Před dvaceti lety se v jedné epizodě stalo něco, co se stalo historií a je těžké uvěřit, že se to skutečně stalo.

Major britské armády Charles Ingram si myslel, že vyhrát milion je skvělý nápad, a byl ochoten udělat cokoli, aby peníze získal. Jeho chytrý plán zahrnoval pomoc manželky Darii a přítele Tecwena Whittocka, lektora na britské univerzitě, kteří seděli v publiku.

Během úvah účastníka nad odpovědí na otázku bylo slyšet kašlání z publika, což bylo dohodnuto jako signál. Ingram využil tohoto signálu a rychle postoupil na poslední milionovou otázku. Avšak pravda o podvodu brzy vyšla na povrch.

Poslední otázka zněla: jak se jmenuje psané číslo se stovkou nul? Charles odmítl správnou odpověď, ale po znepokojivých zvucích z publika změnil své rozhodnutí a vyhrál milion liber odpovědí „googol“. Podvod byl odhalen, a případ se dostal k soudu.

Zaměstnanci televizního studia a ostatní účastníci měli podezření na podvod kvůli nepřirozeným zvukům z publika. Podvodníci se bránili, ale byli nakonec odsouzeni k dvouletému podmíněnému trestu, pokutě a Charles Ingram byl odstraněn z britské armády.

 

Youtube/Kdo chce být milionářem?

zdroj: webniusy.com

 

zdroj: youtube.com
i
Uncategorized

Případ mrtvého novorozeněte v Jablonci nad Nisou: Rozuzlení tragédie a…

Vzpomínka na očekávaný den narození dítěte se pro rodiče proměnila v nevyvratitelnou tragédii. Případ mrtvého miminka v Jablonci nad Nisou…
i
Zajímavosti

Jak vypadala v mládí stará paní z tytanicu! Byla to…

Film Titanic, který měl premiéru v roce 1997, je jedním z nejvýznamnějších a nejúspěšnějších filmů v historii kinematografie. Jeho příběh,…
i
Zajímavosti

Zpěv Václava Neckáře v ohrožení! Zdravotní problémy o kterých promluvil…

Legendární zpěvák Václav Neckář (80) v říjnu loňského roku oslavil osmdesáté narozeniny. Ovšem už více než rok ho trápí bolest…
i
Zajímavosti

Muž pořídil fotogarfii a sdílel jí na Facebooku, když si…

Čas od času se každý z nás na chvilku zastaví, aby mohl udělat fotografii, buď pěkného místa, sebe, nebo něčeho…
i
Zajímavosti

Co to znamená, když jsou vaše kalhotky obarvené v rozkroku?…

Londýn - Tohle je zpráva, která zanechá všechny ženy s ústy dokořán! Odbarvené kalhotky - pro mnoho z nás se…
i
Zajímavosti

Záhada vysokých platů prodavaček v Lidlu! Víte kolik si vydělají…

V dnešní době se role prodavače či prodavačky stává stále více klíčovou pro úspěch obchodů. Již dávno není tato profese…