Menu

Maminky jsou nejdůležitějším člověkem v našem životě! Přesto před námi dost často skrývají tajemství, ale nikdy nám ho neřeknout! Proč nechtějí zasahovat do našeho života?

i
Martin Jelínek

Matka je obvykle nejbližší a nejdražší osobou v našem životě. Její oběť nás hřeje a uklidňuje, ať už svou přítomností nebo autoritativním, ale přesto laskavým hlasem. Když jsme děti, často se k ní utíkáme v nebezpečí, protože v ní máme jistotu ochrany a podpory. Ale jakmile vyrostneme, přichází čas na vlastní cestu. To ale neznamená, že bychom naše matky měli opomíjet.

V dnešním zrychleném světě, kde každý spěchá, je čas na společné chvíle často nedostatkovým zbožím. Navíc, pokud máme vlastní rodinu, často se musíme věnovat i jim, a tak na návštěvy rodičů nezbývá tolik času, jak bychom si přáli. Krátké telefonáty sice mohou udržovat kontakt, ale nenahradí osobní setkání, a matka se tak může cítit osaměle.

Existují věci, které naše maminky pravděpodobně nikdy neřeknou, i když je toho plné jejich srdce. Například to, že pro ně zůstaneme vždy malými dětmi a budou mít o nás stejně velké starosti jako dříve. Proto je důležité si na ně najít čas, jak jen to jde, aby se cítily klidněji a méně osaměle.

Nikdo nezůstává věčně mladý, ani maminky. To, co dříve zvládaly s lehkostí, teď může vyžadovat více úsilí. Proto je hezké udělat pro ně překvapení a nabídnout pomoc, i když se o ni nezeptají. Takové gesto může udělat mamince velkou radost a ušetřit jí spoustu energie.

Je důležité si uvědomit, že i maminky jsou jen lidé a mohou se mýlit. I když udělají chybu, zaslouží si naše porozumění a lásku. Nikdy nevíme, kolik času nám s nimi zbývá, a neměli bychom litovat, že jsme neřekli ta nejdůležitější slova, dokud ještě můžeme.

Mateřství je krásné, ale také náročné. Maminky prožívají radosti i starosti, a často své obavy a trápení tají, aby nás nezatěžovaly. Je na nás, abychom ocenili jejich lásku a starostlivost a vraceli jim ji dvojnásobně.

zdroj: youtube.com
i
Uncategorized

Případ mrtvého novorozeněte v Jablonci nad Nisou: Rozuzlení tragédie a…

Vzpomínka na očekávaný den narození dítěte se pro rodiče proměnila v nevyvratitelnou tragédii. Případ mrtvého miminka v Jablonci nad Nisou…
i
Zajímavosti

Jak vypadala v mládí stará paní z tytanicu! Byla to…

Film Titanic, který měl premiéru v roce 1997, je jedním z nejvýznamnějších a nejúspěšnějších filmů v historii kinematografie. Jeho příběh,…
i
Zajímavosti

Zpěv Václava Neckáře v ohrožení! Zdravotní problémy o kterých promluvil…

Legendární zpěvák Václav Neckář (80) v říjnu loňského roku oslavil osmdesáté narozeniny. Ovšem už více než rok ho trápí bolest…
i
Zajímavosti

Muž pořídil fotogarfii a sdílel jí na Facebooku, když si…

Čas od času se každý z nás na chvilku zastaví, aby mohl udělat fotografii, buď pěkného místa, sebe, nebo něčeho…
i
Zajímavosti

Co to znamená, když jsou vaše kalhotky obarvené v rozkroku?…

Londýn - Tohle je zpráva, která zanechá všechny ženy s ústy dokořán! Odbarvené kalhotky - pro mnoho z nás se…
i
Zajímavosti

Záhada vysokých platů prodavaček v Lidlu! Víte kolik si vydělají…

V dnešní době se role prodavače či prodavačky stává stále více klíčovou pro úspěch obchodů. Již dávno není tato profese…