Menu

Hliníková folie dokáže zázraky: Takto jednoduše ušetříte za vytápění, stačí znát lidový trik

Martin Jelínek

Hliníková folie je obrovským pomocníkem nás všech a to nejen v kuchyni. Už jste někdy slyšeli o tom, že se díky ní dá ušetřit za vytápění? Není pochyb o tom, že náklady na vytápění dokážou mnohé z nás v noci nenechat spát. Co udělat, abyste ušetřili za vytápění a zároveň za málo peněz přitáhli do svého bytu co nejvíce tepla? 

Jak se ukázalo, existuje geniální trik, který by měl znát každý. Potřebujete k tomu jen dvě věci.Tento důmyslný způsob, jak zamezit vysokým účtům, už obešel celou síť. Jak ušetřit na vytápění? Jednou z velmi užitečných věcí, které se najdou téměř v každé kuchyni, je alobal. Umožňuje skladovat potraviny a pro mnohé je naprostou nutností. Dokážeme díky němu ušetřit? Jak se ukazuje, existuje jednoduchý způsob, jak to udělat.

Díky triku s hliníkovou fólií můžeme počítat s tím, že naše účty za vytápění budou nižší. Abyste pochopili, v čem je trik, musíte vědět, že radiátory jsou obvykle umístěny tam, kde dochází k největším tepelným ztrátám, tedy pod okny. Pokud nemáme plně vzduchotěsná okna, potřebujeme k vytápění místností více tepla, což má za následek vyšší účty. V ten moment se hodí alobal a karton.

Díky hliníkové fólii si můžeme být jisti, že neztratíme téměř žádné teplo. Stačí karton zabalit do alobalu a umístit za radiátor. Je potřeba dát pozor na to, aby lesklá část fólie směřovala k radiátoru. Čím silnější fólie, tím lépe. Jak to funguje? Takto připravená deska zajišťuje, že teplo neuniká stěnami a okny, což v konečném důsledku přispívá k tomu, že platíme nižší účty za vytápění. Sdílejte tuto skvělou metodu s ostatními!

zdroj: ifunny.eu

Česko

Věříte na náhody? Tento zázrak se stal jedné rodině.

Už jen to, že se vám v životě podaří najít spřízněnou duši je svým způsobem krásná náhoda. Rozumíte si, vzájemně…
Česko

Jak na čistou mikrovlnku? Máme pro vás několik tipů, které…

Mikrovlny nám v běžné denní rutině šetří spoustu času. Nemusíme dlouho čekat ani dobře vařit, abychom si vychutnali teplé jídlo.…
Česko

Celý život jste prali špatně: k čemu jsou tři mřížky…

Jak jistě víte, v každé pračce je nádržka se třemi přihrádkami. Každá ale nabízí něco úplně jiného. Mnoho lidí, kteří…
Česko

Mladá rodina si koupila starý autobus! A předělává ho na…

Všichni sníme o velkém a krásném domě, ale dokážete si představit, že byste místo toho žili v autobusu? Ne ale…
Česko

Doposud jste ho dělali špatně! Zde je recept na nejlepší…

Co by to bylo za Vánoce bez bramborového salátu? Některé české rodiny si k řízku nedokážou představit jiné přílohy. Na…
Česko

40 let se neusmívala. Jen proto, aby neměla vrásky. Neuvěříte,…

  Při hledání pramene věčného mládí mají některé ženy velmi zvláštní metody, které jsou sice velmi jednoduché, ale o to…