Chorvatská prázdninová tragédie: Česká dívka umírá před rodinou co se stalo? - SvětŽivě.cz

Chorvatská prázdninová tragédie: Česká dívka umírá před rodinou co se stalo?

Martin Jelínek

Na dovolené v chorvatském Medulinu došlo k velké tragédii, když úřady informovaly o smrti malé české dívky ve věku čtyř nebo pěti let. Existují však rozdílné informace ohledně jejího přesného věku. Dívka potřebovala naléhavou zdravotní pomoc kvůli neočekávaným komplikacím, a proto byla vyžádána sanitka. Bohužel, přes hodinové pokusy o resuscitaci, záchranářům se nepodařilo zachránit její život. Přesná příčina úmrtí bude stanovena až po provedení pitvy.

Neoficiální zprávy naznačují, že dívka se stěžovala na bolest břicha a její rodina ji večer přivedla na pohotovost. Později byla propuštěna, ale následně došlo k jejímu kolapsu. Záchranáři byli o této situaci informováni kolem šesté hodiny ve středu a dorazili na místo během deseti minut. Mluvčí istrijské policie Suzana Sokačová uvedla: „Bylo nahlášeno, že dítě z České republiky potřebuje lékařskou pomoc. Přijelo sem s rodinou na letní dovolenou v Medulinu. Dítě se necítilo dobře, a proto byla poslána sanitka. Bohužel jsme nedokázali dítě zachránit.“

Redakce CNN Prima NEWS se obrátila na Ministerstvo zahraničí České republiky s žádostí o potvrzení této události, ale resort odmítl poskytnout komentáře týkající se případů nezletilých osob.

Podle informací z webové stránky Glasistre.hr se před příjezdem záchranářů pokusil oživit dítě jeho otec. Trvání resuscitace bylo hodinu, ale ani pokračování v sanitce nepřineslo úspěch při obnovení srdeční činnosti. Tělo dítěte bylo převezeno na patologické oddělení nemocnice v Pule, jak uvedla lékařka Gordana Antić, vedoucí zdravotní a sociální péče Istrijské župy.

Policisté prozatím vyloučili podezření z násilného úmrtí a trestného činu. Rodiče s dcerou v noci vyhledali pohotovost kvůli zdravotním problémům, ale přesné okolnosti a důvod propuštění z pohotovosti nejsou známy.

Zdroj: cnn.iprima.cz