Zpěvák Josef Laufer oslaví čtvrté narozeniny v nemocnici.

Zpěvák Josef Laufer (82) přivítá čtvrté narozeniny v nemocnici, ale jeho dcera má obavy, že jeho stav nenabírá žádnou zlepšující se tendenci.

Martin Jelínek

Zvučné jméno českého šoubyznysu, zpěvák a bavič Josef Laufer, slaví v nemocnici čtvrté narozeniny v řadě, avšak bohužel víc než jeho písničkami jsou teď známy zprávy o jeho stavu. Ačkoliv je ve vegetativním stavu, jeho dcera Ester nepřestává věřit v zázrak a doufá v jeho zlepšení.

Královna jeho srdce, dcera Ester, nezůstává pozadu, když jde o vyjádření svého pohledu na tuto smutnou situaci. „Je to velmi smutné. Přejeme si, aby se to změnilo. Nikdy jsem si nemyslel, že takhle oslavíme třetí výročí v řadě. Se všemi blízkými, které milujete a nemůžete jim pomoci, s jejich stavem se nedá nic dělat, je to těžké. Pořád chci, aby to dobře dopadlo, nevzdávám se naděje a víry ve zlepšení, ale jsem i realistka,“ prozradila Ester své pocity.

S věčnou věrností svému otci, i když je ve stavu, kdy není schopen komunikovat, Ester plánuje oslavit své vlastní narozeniny ve společnosti svého tátu. „Určitě s ním oslavím své narozeniny. Dělám to každý rok. Nyní to bude potřetí. Čtu mu zprávy, říkám mu, co se děje, říkám mu různé věci, kdo na něj myslí atd. A pouštím mu hudbu. Zkusím i nějaké překvapení. Podrobnosti si ale s dovolením nechám pro sebe,“ sdělila Ester.

Ester Lauferová: Oslava narozenin ve stínu smutku, ale s věrou v naději

Josef Laufer, známý svým energickým vystupováním a úspěšnými písničkami, se nyní nachází v naprosto odlišném stavu, který vyžaduje nejen trpělivost, ale i oddanost a lásku jeho rodiny. Ester si svého otce pamatuje jako silného a vůleplného muže, a i přes nepříznivou situaci doufá, že jeho vůle žít a bojovat přinese pozitivní zvrat.

Přes všechny nástrahy osudu se dcera Ester nevzdává, právě naopak. „S tátou je to vždycky stejné, ale stále bojuje a má vůli žít, a tak bojujeme já a doktoři. Dokud se nevzdá, má smysl snažit se zlepšit a věřit, že se to zlepší,“ prohlásila odhodlaně.

Nádech optimismu a radosti však přináší muzikál Ostrov pokladů, který napsal a jehož písně stvořil sám Josef Laufer. I v této těžké době si Ester přeje, aby lidé nezapomínali na odkaz jejího otce. „Je dobré, když si ho lidé pamatují. Jsem ráda, že se ti muzikál líbí taky, protože by tatínkovi udělal radost. Je to moc dobré a dětem se to líbí,“ zdůraznila Ester.

Zpěvákův život získal nový směr a boj o zlepšení jeho stavu pokračuje. Jeho dcera Ester zůstává neochvějně pozitivní a doufá, že v síle lásky a naděje spatří zázrak, který obnoví zpěvákovu vitalitu a radost ze života.

Mohlo by Vás zajímat: Freddie Mercury: Poslední hodiny plné lásky, odhodlání a hrdosti. Podívejte se na jeho poslední hodiny