Žena promění hnijící strom na svém dvoře v okouzlující sousedskou stavbu. Podívejte se na fotky uvnitř. - SvětŽivě.cz

Žena promění hnijící strom na svém dvoře v okouzlující sousedskou stavbu. Podívejte se na fotky uvnitř.

Martin Jelínek

Umělec z Coeur d’Alene, Idaho, uchvátil internet tím, že přepracoval starý, chátrající strom.

Před domem Sharalee Armitage Howardové hnije 100 let stará osika. Strom se stal nebezpečným, ale místo toho, aby ho úplně pokácela, rozhodla se z něj udělat něco, z čeho by se mohla těšit celá komunita.

„Museli jsme odstranit obrovský strom, který byl přes 110 let starý, a tak jsem se rozhodla, že z něj udělám malou bezplatnou knihovnu (po které jsem vždy toužila),“ napsala Sharalee na svůj Facebook. „Tady to je (bez úklidu, vegetace a úprav)!“

„Malá volná (stromová) knihovna“ – poskytuje knihy každému, kdo je potřebuje. Je to jednoduché „vezmi si knihu, sdílej knihu“. Sharalee ale místo jednoduché budky promění strom v něco úžasného.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2014935271927541&set=a.138628742891546&type=3

Knihovna stromů má nejen vnější světlo, které osvětluje cestu k proskleným dveřím, ale uvnitř je dokonce světlo, které osvětluje knihovnu.

zdroj: Sharalee Armitage Howard FB

Kamenné schody vedou do zákoutí a skulin, které jsou uzavřeny otočnými skleněnými dveřmi, které umožňují nahlédnout dovnitř, aniž by bylo nutné je otevírat.

https://www.facebook.com/sharalee.armitagehoward/posts/2025866907501044

Sharalee dodala, že se stala zakládajícím členem Little Free Library, komunity lidí podporujících malé bezplatné knihovny po celém světě.

Tento umělecký projekt by byl skvělým doplňkem každé čtvrti, souhlasíte?

zdroj: viralhatch.com