Menu

Zastavte ničení vaší zahrady pomocí popela! Mšice mají váš oblíbený keř na dosah – jak se bránit?

i
Martin Jelínek

Příprava vlastního ekologického postřiku na mšice je účinným způsobem, jak se zbavit těchto škůdců v zahradě bez použití chemických přípravků. Mšice jsou pro rostliny škodlivými škůdci, kteří sají šťávu z listů, stonků a plodů a způsobují tak jejich poškození a úhyn. Proto je důležité s bojem proti nim začít co nejdříve, nejlépe při zpozorování prvních jedinců na rostlinách.

Pro přípravu postřiku na mšice potřebujeme 100 gramů dřevěného popela, který je možné získat například z grilu nebo krbu. Popel je třeba rozpustit ve dvou litrech vody a k směsi přidat pár kapek ekologického tekutého mycího prostředku nebo tekutého mýdla, což zajišťuje, že postřik snadno usadí na rostlinách a nespláchne se z nich. Směs je třeba nechat odstát několik hodin, přeceďte ji a nalijte do postřikovače, kterým postříkáte rostliny.

Příprava vlastního postřiku na mšice

Další možností, jak se mšic zbavit, je přilákat jejich přirozeného nepřítele – slunéčka. Tyto brouci jsou schopni během jednoho dne zkonzumovat až 50 mšic, což znamená, že jsou velmi účinným pomocníkem v boji proti nim. Abyste slunéčka přilákali do své zahrady, můžete na keřích, stromech a dalších rostlinách zavěsit žluté stuhy, hadry nebo stuhy, což je barva, která slunéčka přitahuje.

Kromě postřiku a slunéček můžeme mšice odradit i jinými prostředky. Například česnekový nálev, který se aplikuje na rostliny, může mšice odradit svým zápachem. Další možností je použití bylinných odvarů, například z kopřivy nebo pelyněku, které mají odstrašující účinek na mšice.

Jak odradit mšice z vaší zahrady

Je důležité mít na paměti, že postřiky jsou účinné pouze tehdy, pokud jsou aplikovány včas. Čím dříve se s bojem proti mšicím začne, tím větší šance na úspěch. Po aplikaci postřiku je důležité monitorovat stav rostlin a v případě potřeby aplikovat postřik znovu. Je třeba mít na paměti, že dešťové srážky mohou postřik z rostlin spláchnout, takže po každé větší přeháňce je vhodné postřik opakovat.

Kromě výše zmíněných metod je důležité i prevence proti mšicím. Pokud jsou rostliny zdravé a silné, mají větší šanci odolat mšicím a jiným škůdcům. Je proto nutné dbát na kvalitní pěstování rostlin, pravidelně je zalévat a hnojit a odstraňovat poškozené části rostlin.

Mohlo by Vás zajímat: Přišla o tvář kvůli make-upu? Varování TikTokerky ukazuje, jak nečisté štětce mohou poškodit pokožku!

zdroj: youtube.com
i
Uncategorized

Případ mrtvého novorozeněte v Jablonci nad Nisou: Rozuzlení tragédie a…

Vzpomínka na očekávaný den narození dítěte se pro rodiče proměnila v nevyvratitelnou tragédii. Případ mrtvého miminka v Jablonci nad Nisou…
i
Zajímavosti

Jak vypadala v mládí stará paní z tytanicu! Byla to…

Film Titanic, který měl premiéru v roce 1997, je jedním z nejvýznamnějších a nejúspěšnějších filmů v historii kinematografie. Jeho příběh,…
i
Zajímavosti

Zpěv Václava Neckáře v ohrožení! Zdravotní problémy o kterých promluvil…

Legendární zpěvák Václav Neckář (80) v říjnu loňského roku oslavil osmdesáté narozeniny. Ovšem už více než rok ho trápí bolest…
i
Zajímavosti

Muž pořídil fotogarfii a sdílel jí na Facebooku, když si…

Čas od času se každý z nás na chvilku zastaví, aby mohl udělat fotografii, buď pěkného místa, sebe, nebo něčeho…
i
Zajímavosti

Co to znamená, když jsou vaše kalhotky obarvené v rozkroku?…

Londýn - Tohle je zpráva, která zanechá všechny ženy s ústy dokořán! Odbarvené kalhotky - pro mnoho z nás se…
i
Zajímavosti

Záhada vysokých platů prodavaček v Lidlu! Víte kolik si vydělají…

V dnešní době se role prodavače či prodavačky stává stále více klíčovou pro úspěch obchodů. Již dávno není tato profese…