Zaplatila bezdomovcům večeři, pak na to pořádně doplatila

Třicetiletá žena zaplatila večeři bezdomovcům. Takhle se jí muži „odvděčili“. 

Johana

Třicetiletá rodačka z Lublinu nečekala, že setkání se dvěma bezdomovci pro ni skončí tak špatně. Zatímco žena jedla v restauraci, muži ji požádali o jídlo. Žena se nad nimi slitovala a zaplatila jim večeři. Jako vděčnost za projevenou laskavost se muži nabídli, že ji doprovodí na autobusovou zastávku. Ukázalo se však, že měli jiné plány – ukradli jí batoh a následně používali její platební kartu k nákupům. Neuvěřitelné, za co muži utratili cizí peníze. Lublinská policie věc vyšetřuje. 

Využili laskavosti mladé ženy 

Jeden z nich podržel ženě batoh a společně vyšli ven. Tam se ukázalo, že pachatel vůbec neměl v úmyslu batoh vrátit,“ uvedl vrchní komisař Kamil Gołębiowski z KMP Lublin. Lupiči z místa utekli i se svou kořistí. V odcizeném batohu našli peněženku s hotovostí a platební kartou. Jejich radost z kořisti však netrvala dlouho. Okradená žena o všem informovala policii a strážníkům se rychle podařilo pachatele dopadnout. 

Policisté po krádeži vypátrali trasu lupičů a zjistili, že jeden z mužů téměř okamžitě po incidentu odjel na čerpací stanici. Zajímavé je, že šestapadesátiletý muž nekupoval základní věci, které by se mu jako bezdomovci mohly hodit. Místo toho použil kartu okradené ženy, aby si koupil bonbóny. Muže, který ukradl třicetileté ženě batoh, policie zadržela a převezla na státní zastupitelství, kde byl obviněn z krádeže a vloupání. Vzhledem k závažnosti obvinění mu hrozí až 10 let vězení. Muž je navíc 3 měsíce ve vyšetřovací vazbě.

Zdroj: Webniusy.com