Víte, proč pokladní vždy otevře karton vajec? Nekontroluje je na možnost rozbití. Mnoho lidí neví. - SvětŽivě.cz

Víte, proč pokladní vždy otevře karton vajec? Nekontroluje je na možnost rozbití. Mnoho lidí neví.

Martin Jelínek

Proč pokladní otevírá krabici od vajec?

Když kupujeme vajíčka, pokladní vždy otevře karton a podívá se dovnitř. Dělá to proto, aby zjistil, zda klient nechce něco ukrást. vzhled krabice od vajec Perfektní věc pro schování věcí. Skvělé pro pašování drobných předmětů. Alespoň si to vedení myslí, pokladní vždy objednává Zkontrolovali krabice od vajec.

Ovlivňuje barva skořápky nutriční hodnotu vajec? Určitě jste si také všimli, že vaječné skořápky jsou ve dvou barvách: bílé a hnědé/béžové. Mnozí věří, že tato barva ovlivňuje nutriční hodnotu vejce. Ippy Hnědá vejce jsou široce považována za zdravější a přirozenější, zatímco bílá vejce jsou spojována s průmyslovým chovem. Tato víra je však nesprávná.

freepik.com

Barva skořápky závisí na genetice kuřete a barvě peří. Ptáci s bílým peřím snášejí vejce s bílou skořápkou. Čím tmavší pírko, tím tmavší vajíčko skořápka. Barva skořápky je určena pigmentem protoporfyrinem IX. Nejvíce produkovala kuřata s hnědým opeřením a nejméně kuřata s bílou srstí. gen. Krmivo, odchov a úroveň stresu mohou samozřejmě také ovlivnit barvu prostoru. Plášť ztmavne (ale úplně nezmění barvu).