Menu

Matka dostala rakovinu a starostlivý syn je její každodenní oporou.

i
Martin Jelínek

Rakovina je jednou z nemocí, která oprávněně vyvolává strach a úzkost, protože postihuje každý orgán v těle a léčba je bolestivá a v mnoha případech neúspěšná.

Stejně tak mladý muž jménem Liu Xinhong, který ve svých 20 letech opustil školu, aby mohl co nejvíce času trávit se svou nemocnou matkou. Pan Liu z Tchaj-wanu začal před rokem studovat na místní univerzitě a vypadalo to, že svá studentská léta stráví jako jeho přátelé.

Pak ale přišla hrozná zpráva, že jeho milovaná maminka má rakovinu, která se bohužel rozšířila do většiny jejího těla, takže musela být většinu času hospitalizována. Liu bez váhání opustil svou vysněnou školu. Říkal, že má jen jednu mámu, škola čeká a může ji dokončit kdykoli později. Mamin čas na tomto světě však nastal a nezdá se, že by to mělo trvat dlouho.

Liu je už nějakou dobu častým návštěvníkem nemocnice a tráví co nejvíce času se svou matkou. Tímto způsobem jí vrátil její zájem o něj a ona se mu vždy opírala a se vším mu pomáhala. Liu s ní předtím moc času netrávil, ale teď si to chce vynahradit.

Za lásku k matce se nestydí a otevřeně o ní píše na svých profilech na sociálních sítích. Modlil se za ni a věděl, že přítomnost milovaného člověka je velmi důležitá pro někoho, kdo před ním nemá mnoho dní a pomalu odchází z tohoto světa.

Liu se ale také snaží odolat smutku, protože ví, že smrt je jednou z mála spravedlností na tomto světě, protože jí nikdo, bez ohledu na moc nebo bohatství, nemůže uniknout. Místo toho, aby toho litoval, snaží se být mámě nablízku, protože pak bude žít navždy s vědomím, že ji poslal na její poslední cestu a že není sama.

Liova rodina

Štěstím pro Lia je, že nemá jen mámu. Má také

  • tatínka, který musí hodně pracovat a nemůže tak trávit v nemocnici tolik času, kolik by chtěl, a
  • mladšího bratra, který mu po škole často dělá společnost.

Táta je na Lia samozřejmě právem pyšný!

zdroj: prosvět.cz

i
Svět

Otec varuje všechny rodiče! Tohle je chyba kvůli které umřela…

Když se narodí nové dítě, je to obvykle příčina velké radosti. Rodiče se těší na první úsměvy, první slovíčka a…
i
Svět

Osm hodin čekání na pomoc strávil 85letý muž ležící na…

Sousedé osmdesátipětiletého muže mu postavili dočasný kryt, aby ho ochránili před prudkým deštěm. Důchodce, který byl v terminálním stadiu rakoviny,…
i
Co se děje

Matka chtěla opustit svého syna s Downovým syndromem, ale otec…

Pokud bychom měli hledat opravdový hrdinu, není třeba chodit daleko. Setkali jsme se s mužem, jehož životní volba zanechala trvalý…
i
Co se děje

Kritikové tvrdí, že těhotná žena s dvojčaty si vzala muže…

Jistě jste slyšeli o neuvěřitelných příbězích odvahy a vůle, které dokáží překonat nepředstavitelné překážky. Austin Jones, nyní šestadvacetiletý muž, je…
i
Co se děje

Zázrak po dvaceti letech: Muž se znovu setkává se svou…

Kdo by to byl řekl? Životní příběhy často píší neuvěřitelné scénáře a tento je bezesporu jedním z těch, které vás…
i
Svět

Dříve jsem měla dojem, že tablety do myčky slouží pouze…

Možná to překvapí, ale existují lidé, kteří používají tablety do myčky nádobí i přesto, že po celý život nádobí myli…