Menu

Matka dostala rakovinu a starostlivý syn je její každodenní oporou.

Martin Jelínek

Rakovina je jednou z nemocí, která oprávněně vyvolává strach a úzkost, protože postihuje každý orgán v těle a léčba je bolestivá a v mnoha případech neúspěšná.

Stejně tak mladý muž jménem Liu Xinhong, který ve svých 20 letech opustil školu, aby mohl co nejvíce času trávit se svou nemocnou matkou. Pan Liu z Tchaj-wanu začal před rokem studovat na místní univerzitě a vypadalo to, že svá studentská léta stráví jako jeho přátelé.

Pak ale přišla hrozná zpráva, že jeho milovaná maminka má rakovinu, která se bohužel rozšířila do většiny jejího těla, takže musela být většinu času hospitalizována. Liu bez váhání opustil svou vysněnou školu. Říkal, že má jen jednu mámu, škola čeká a může ji dokončit kdykoli později. Mamin čas na tomto světě však nastal a nezdá se, že by to mělo trvat dlouho.

Liu je už nějakou dobu častým návštěvníkem nemocnice a tráví co nejvíce času se svou matkou. Tímto způsobem jí vrátil její zájem o něj a ona se mu vždy opírala a se vším mu pomáhala. Liu s ní předtím moc času netrávil, ale teď si to chce vynahradit.

Za lásku k matce se nestydí a otevřeně o ní píše na svých profilech na sociálních sítích. Modlil se za ni a věděl, že přítomnost milovaného člověka je velmi důležitá pro někoho, kdo před ním nemá mnoho dní a pomalu odchází z tohoto světa.

Liu se ale také snaží odolat smutku, protože ví, že smrt je jednou z mála spravedlností na tomto světě, protože jí nikdo, bez ohledu na moc nebo bohatství, nemůže uniknout. Místo toho, aby toho litoval, snaží se být mámě nablízku, protože pak bude žít navždy s vědomím, že ji poslal na její poslední cestu a že není sama.

Liova rodina

Štěstím pro Lia je, že nemá jen mámu. Má také

  • tatínka, který musí hodně pracovat a nemůže tak trávit v nemocnici tolik času, kolik by chtěl, a
  • mladšího bratra, který mu po škole často dělá společnost.

Táta je na Lia samozřejmě právem pyšný!

zdroj: prosvět.cz

Svět

Víte jak rozepnout stahovací pásky? Nůž není hned první volba!

Určitě budete mít doma po ruce nějaké plastové stahovací pásky. Říkají tomu jinak, ale všichni to víme. Hojně se vyskytuje…
Svět

Lékař vysvětluje , proč by děti neměly zůstat dlouho vzhůru.

Od dob našich prarodičů chodí děti vždy spát dříve. Stačí se navečeřet, strávit trochu času v obýváku s rodiči, osprchovat…
Svět

Proč si Vás duše vybírá ještě před narozením?

Každý z nás by měl mít podíl na výběru své rodiny, než jsme přišli na tento svět. Je to myšlenka…
Svět

Moje staré auto nemělo klimatizaci, můj syn přišel z úžasným…

Posledních pár dní se potýkáme s úmorným horkem a mnozí z nás se nemohou dočkat, až po vystoupení z práce…
Svět

Stará paní Petra (68 let) vám poradí, jak se zbavit…

Trápí vás bolavé končetiny nebo máte často zánětlivé klouby? Nějakou dobu jste hledali ten správný a účinný lék, který by…
Svět

Lékaři je varovali, aby neměli děti. Podívejte se, jak vypadá…

Přes všechna varování lékařů se rozhodli založit rodinu. Dnes pětičlenná rodina ukazuje na sociálních sítích dojemné fotografie ze svého života.…