Menu

V podkroví manželé objevili dva malé kufry z roku 1951 skryté ve stropě. Z toho cca 1 000 000 Kč

iZdroj: unsplash.com
Martin Jelínek

Staré domy přinášejí mnohá tajemství. Byly postaveny před naším narozením, takže nemáme jak vědět, co obsahují a jaká tajemství skrývají. Jedno je jisté, jsou tajemné a často prozradí víc, než bychom čekali. Mnohé z vás napadne poklad, který někomu může připadat jako pohádka nebo nereálný filmový příběh. Možná se budete divit, ale takové věci se stávají a majitelé těchto domů se opravdu nepřestávají divit. Podívejte se na příběh páru, kterému se stal podobný příběh.

Většina lidí, kteří bydlí ve starém mnoho let starém domě, je přesvědčena, že jednou najde poklad, který tam předchozí majitel ukryl, aby ho ochránil před zloději nebo ho třeba znárodnil. Ale to se stává zřídka. Šlo většinou o ojedinělé případy, kdy se předem vědělo, že by poklad mohl být ukryt. Některé domy však překvapí, jako tento, kde se od roku 1951 ve stropě suterénu skrývají dva obyčejné kufry. Současný majitel na ně při hledání narazil a nestačil se na obsah koukat.

Manželský pár se však rozhodl zůstat v anonymitě, což je pochopitelné. Veřejnosti prozradili, že bydleli v domě postaveném na konci 40. let a zakoupeném před pár lety. Rozhodli se ho postupně přestavět, aby se jim tam lépe žilo. Začali v přízemí a postupně se přesunuli do suterénu. Odstraňují prach a poškození ze stropu za účelem opravy. Něco na ně však spadlo.

To, co vypadalo jako obyčejná krabice, se ukázalo jako zelená aktovka, která se zřejmě používala na svačinu a oběd. Je velmi lehký, takže lidé předpokládají, že v něm nic není. Když ji otevřeli, našli několik balíčků pergamenu a novin z roku 1951. Balíček obsahuje hotovost (20, 50 a 100 dolarové bankovky). Následující týden však našli druhý kufr, mnohokrát těžší než ten první. Uvnitř byly opět bankovky, ale tentokrát pouze 50 a 100 dolarové bankovky. Tímto zjištěním splatili hypotéku a dům si spokojeně zrekonstruovali. Dohromady obsahují přes 45 000 $. No, není to úžasné?

iZdroj: unsplash.com
Zajímavosti

Žena ležící na smrtelné posteli se po 25 letech loučí…

  Je vždy těžké se rozloučit s někým, koho máme rádi, bez ohledu na to, zda se jedná o přítele,…
iZdroj: unsplash.com
Svět

Tento učitel udělal něco neuvěřitelného pro svého studenta s autismem.…

Lidé, kteří znají někoho s autismem, vědí, že diagnóza může být složitá a postižená osoba se může snadno dostat do…
iZdroj: unsplash.com
Zajímavosti

Video: Natáčejí mladou maminku, která porodila pět dětí. Takto zvládne…

Většina rodičů si to neumí představit. Stačí jim jedno dvě děti a jak se říká, je hotovo. Maminka, kterou vám…
iZdroj: unsplash.com
Česko

Někteří lidé budou odcházet do důchodu dříve a někteří později.…

V poslední době je téma penzí opět vyhrocené. A tentokrát se ukázalo, že jde opravdu do tuhého a že je…
iZdroj: www.ifunny.eu
Zajímavosti

Otec vede děti na vodítku. Nahrávka vyvolala mezi uživateli internetu…

Jedenatřicetiletý otec z Kentucky byl zaplaven nenávistí poté, co zveřejnil video, jak na vodítku svých pěti dětí. Na internetu se…
iZdroj: unsplash.com
Zajímavosti

Pokud si všimnete podobného háčku na toaletách nebo v šatně,…

Maličké a neškodné háčky, co by se asi tak mohlo stát. A proč by měl člověk zavolat policii v moment,…