V podkroví manželé objevili dva malé kufry z roku 1951 skryté ve stropě. Z toho cca 1 000 000 Kč - SvětŽivě.cz

V podkroví manželé objevili dva malé kufry z roku 1951 skryté ve stropě. Z toho cca 1 000 000 Kč

Martin Jelínek

Staré domy přinášejí mnohá tajemství. Byly postaveny před naším narozením, takže nemáme jak vědět, co obsahují a jaká tajemství skrývají. Jedno je jisté, jsou tajemné a často prozradí víc, než bychom čekali. Mnohé z vás napadne poklad, který někomu může připadat jako pohádka nebo nereálný filmový příběh. Možná se budete divit, ale takové věci se stávají a majitelé těchto domů se opravdu nepřestávají divit. Podívejte se na příběh páru, kterému se stal podobný příběh.

Většina lidí, kteří bydlí ve starém mnoho let starém domě, je přesvědčena, že jednou najde poklad, který tam předchozí majitel ukryl, aby ho ochránil před zloději nebo ho třeba znárodnil. Ale to se stává zřídka. Šlo většinou o ojedinělé případy, kdy se předem vědělo, že by poklad mohl být ukryt. Některé domy však překvapí, jako tento, kde se od roku 1951 ve stropě suterénu skrývají dva obyčejné kufry. Současný majitel na ně při hledání narazil a nestačil se na obsah koukat.

Manželský pár se však rozhodl zůstat v anonymitě, což je pochopitelné. Veřejnosti prozradili, že bydleli v domě postaveném na konci 40. let a zakoupeném před pár lety. Rozhodli se ho postupně přestavět, aby se jim tam lépe žilo. Začali v přízemí a postupně se přesunuli do suterénu. Odstraňují prach a poškození ze stropu za účelem opravy. Něco na ně však spadlo.

To, co vypadalo jako obyčejná krabice, se ukázalo jako zelená aktovka, která se zřejmě používala na svačinu a oběd. Je velmi lehký, takže lidé předpokládají, že v něm nic není. Když ji otevřeli, našli několik balíčků pergamenu a novin z roku 1951. Balíček obsahuje hotovost (20, 50 a 100 dolarové bankovky). Následující týden však našli druhý kufr, mnohokrát těžší než ten první. Uvnitř byly opět bankovky, ale tentokrát pouze 50 a 100 dolarové bankovky. Tímto zjištěním splatili hypotéku a dům si spokojeně zrekonstruovali. Dohromady obsahují přes 45 000 $. No, není to úžasné?