Zpozorněte - pokud doma máte starý telefon, může mít velkou cenu

Máte takto staré telefony? Sběratelé jsou schopni zaplatit až 40 000 Kč za kus 

Johana

Věděli jste, že staré mobilní telefony mohou stát hodně peněz? Některé modely mají mnohem vyšší cenu, než když jste je koupili. Lidé hledající vzácné modely ve velmi dobrém stavu jsou připraveni zaplatit vysokou cenu. Pokud vás zajímá, které modely jsou nejcennější, stojí za to podívat se na oblíbené aukce a inzerce, abyste zjistili, jaké mobilní telefony jsou pro sběratele zajímavé! 

Ukazuje se, že stále více lidí se rozhoduje pro nákup starších modelů mobilních telefonů namísto nových smartphonů. Často je to o sentimentu, odříznutí se od sociálních sítí nebo prostě o touze používat klasické vybavení. Mezi sběrateli také roste zájem o staré, ale nadčasové modely. Vyplatí se proto podívat se do vašeho sklepa, zda nemáte hodnotný model. Sběratelé většinou vyhledávají nejstarší modely mobilních telefonů, které ale nemusí být vždy ty nejcennější. Často vyhledávané jsou také vzácné a unikátní modely první generace. 

Přestože většina lidí věří, že budoucnost je špičková technologie, najdou se tací, kteří stále oceňují starší modely telefonů. Ukazuje se, že mnoho z těchto starších telefonů je odolnějších a vydrží déle na jedno nabití baterie. I tamní sběratelé mají o tyto telefony zájem a jsou ochotni zaplatit vysokou cenu za jejich vlastnictví. 

Za kolik prodáte starý telefon? 

Z oblíbených modelů můžeme rozlišit především telefon Nokia, např. 6310i, který na známém aukčním webu dosahuje částky až 36 000 Kč, dalším modelem, jehož ceny jsou rovněž vysoké, je Nokia 8800, zejména ve zlatém provedení.