Soudili ho kvůli barvě pleti - nevěděli ale, co vlastně dokázal

Soudili ho kvůli barvě jeho pleti. Když zjistili, o koho vlastně jde, pořádně se zastyděli

Johana

Jak často soudíte někoho podle vzhledu? Asi každý z nás na takovou otázku odpoví, že není tak povrchní a na rasu druhých nehledí. I když to zní krásně a vznešeně, bohužel se mnohdy nejedná o pravdu. Každý z nás ve větší či menší míře okolní lidi soudí. Není to zas tak překvapivé, takhle funguje lidský mozek, který nejdříve přemýšlí nad tím, co vidí oči. Mimo jiné i proto to mají například atraktivní lidé v životě jednodušší. 

Mnozí jsou bohužel povrchní

Bohužel mnoho lidí soudí pouze podle vzhledu, vůbec se neobtěžují poznat druhého hlouběji. Předpokládají, že někteří jsou méněcenní a nestojí za řeč. Jsou to lidé netolerantní, v extrémních případech mají dokonce rasistické a xenofobní názory. Rasismus je nepochybně v dnešní době stále velký problém. Naštěstí se najdou tací, kteří s tím chtějí bojovat. Na tento problém upozornilo video, které má na YouTube přes 20 milionů zhlédnutí.

Video, ze kterého si musíme něco vzít

Zachycuje situaci, která se odehrává v nemocniční čekárně. Rodiče čekají s dcerou na konzultaci s lékařem po úspěšné operaci, kterou dívka podstoupila. V jednom okamžiku se k nim přiblíží muž tmavší pleti. Rodiče okamžitě posadí dceru dál od tohoto muže. Matka se také odsune, chovají se, jako by byl muž nakažen nějakou strašlivou nemocí. Konečně se objeví sestra. 

Tohle nikdo nečekal

Šťastná rodina v domnění, že se může zbavit společnosti nechtěného muže, je v šoku, když ho sestra společně s nimi pozve dovnitř. Překvapený otec mladé pacientky nechápe, o co jde. Když zjistí pravdu, začne se stydět. Ukáže se, že muž, ke kterému se chovali neuctivě, byl dárcem kostní dřeně pro jejich malou dcerku. Určitě se podívejte na toto video, nechá vás pořádně se zamyslet! Nesuďte ostatní podle vzhledu!

 

Náhledový obrázek: Freepik.com