Menu

Podívejte se na jakém místě přibíráte nejvíce! Napoví vám to jaké potraviny byste rozhodně neměli jíst!

i
Martin Jelínek

Pokud se zaměříme na to, kde přesně naši tělesnou hmotnost nejvíce přibíráme, může nám to poskytnout důležité informace o tom, jaké potraviny bychom měli ve svém jídelníčku omezit či zcela vyřadit. Obezita je globálním problémem, který stále přibývá na váze, a je důležité věnovat pozornost nejen samotným číslům na váze, ale také svému zdravotnímu stavu a životnímu stylu.

Identifikace typů obezity a doporučené změny

1. Obezita způsobená nadměrnou konzumací cukru a tuků

Prvním a nejčastějším typem obezity je ta, která vzniká kvůli přílišnému množství cukru a tuků v naší stravě. Snížení podílu nezdravých složek v denním jídelníčku a pravidelné cvičení (minimálně 30 minut denně) může být účinným způsobem, jak se vypořádat s tímto typem obezity.

2. Obezita způsobená psychickými faktory

Druhým typem obezity jsou ty, které jsou vyvolány psychickými faktory, jako jsou úzkost, deprese a nadměrný stres. Často se stává, že se jediným útěchem stává jídlo. V takových případech je důležité hledat alternativní způsoby, jak zvládat emocionální stavy a snížit potřebu přejídání.

3. Obezita spojená s hormonální nerovnováhou

Třetím typem je obezita spojená s hormonálními nerovnováhami, zejména u žen během puberty, menopauzy nebo v obdobích hormonálních změn. Vyvážená strava a pravidelný pohyb mohou pomoci obnovit hormonální rovnováhu a zlepšit metabolické procesy.

4. Obezita způsobená pomalým metabolismem

Dalším typem je obezita, která je důsledkem pomalého metabolismu. Osoby s tímto typem obezity by měly věnovat pozornost stravě bohaté na ovoce a zeleninu, vyhýbat se alkoholu a trávit více času venku.

5. Obezita spojená s genetickými faktory

Některé případy obezity jsou dané geneticky, což znamená, že ani změny ve stravě a cvičení nevedou k výraznému zlepšení. Nicméně udržování zdravé výživy a aktivního životního stylu může pomoci udržet váhu pod kontrolou a minimalizovat nežádoucí účinky.

6. Obezita spojená se sedavým životním stylem

Posledním typem je obezita, která je spojena se sedavým životním stylem, kdy lidé tráví většinu času v sedě nebo v leže. Dlouhodobé sezení bez vyvážení pohybem může vést k nárůstu tělesné hmotnosti. Je důležité najít způsoby, jak zahrnout pohyb do každodenního života, a vyhnout se nadměrnému sezení.

Identifikace místa, kde přibíráte nejvíce, vám může poskytnout užitečné informace o tom, jak přistupovat ke změnám ve vašem životním stylu a stravovacích návykcích. Pokud se snažíte bojovat s nadváhou, je důležité konzultovat se svým lékařem nebo odborníkem na výživu, aby vám pomohl najít nejúčinnější přístup ke zdravějšímu životnímu stylu.

i
Zajímavosti

Zpěv Václava Neckáře v ohrožení! Zdravotní problémy o kterých promluvil…

Legendární zpěvák Václav Neckář (80) v říjnu loňského roku oslavil osmdesáté narozeniny. Ovšem už více než rok ho trápí bolest…
i
Zajímavosti

Muž pořídil fotogarfii a sdílel jí na Facebooku, když si…

Čas od času se každý z nás na chvilku zastaví, aby mohl udělat fotografii, buď pěkného místa, sebe, nebo něčeho…
i
Zajímavosti

Co to znamená, když jsou vaše kalhotky obarvené v rozkroku?…

Londýn - Tohle je zpráva, která zanechá všechny ženy s ústy dokořán! Odbarvené kalhotky - pro mnoho z nás se…
i
Zajímavosti

Záhada vysokých platů prodavaček v Lidlu! Víte kolik si vydělají…

V dnešní době se role prodavače či prodavačky stává stále více klíčovou pro úspěch obchodů. Již dávno není tato profese…
i
Zajímavosti

Maminka se rozhodla zveřejnit fotku svého těhotenského bříška! O chvíli…

Když žena otěhotní, touží sdílet svou radost se všemi kolem sebe. Sociální sítě jsou plné fotek šťastných budoucích maminek s…
i
Zajímavosti

Pár se rozhodl adoptovat dívku z Ugandy! Když jim dívka…

Adopce představuje pro mnoho párů a opuštěných dětí naději na nový začátek. Nicméně, realita adopčního procesu může být složitá a…