Menu

Pepco zavírá desítky poboček. Chce lepší perspektivnější trhy. Podívejte se, jestli se to týká vaší oblíbené prodejny.

i
Martin Jelínek

Pepco ukončuje provoz v Rakousku

Polský diskontní řetězec Pepco, který v Rakousku provozoval sedm desítek prodejen, nedávno oznámil své rozhodnutí ukončit svou činnost v této zemi. Firma podala návrh na vyhlášení konkurzu u obchodního soudu ve Vídni, což znamená, že prodejny Pepco v Rakousku brzy skončí.

Důvody ukončení provozu

Hlavním důvodem ukončení provozu v Rakousku jsou finanční ztráty, které společnost Pepco Austria utrpěla. Navzdory různým snahám a strukturálním změnám nebyla firma schopna udržet svou činnost v zemi kvůli obtížnému chování spotřebitelů, nadprůměrní inflaci, vysokým provozním nákladům a negativnímu makroekonomickému prostředí.

Dopady insolvence

Insolvence se týká přibližně 680 zaměstnanců společnosti Pepco Austria, což má významné dopady jak na zaměstnance, tak na celkovou ekonomiku Rakouska.

Budoucnost poboček v České republice

V České republice je stále otevřeno 297 poboček řetězce Pepco, které jsou velmi oblíbené mezi zákazníky. Nicméně, vzhledem k nedávnému vývoji v Rakousku, se vzniká otázka, zda se Pepco rozhodne zachovat svou přítomnost i v České republice.

Nejistá budoucnost

Vedení společnosti v Polsku ani pražská pobočka neodpověděly na dotazy ohledně budoucnosti prodejen v Česku. Zatím není jasné, zda se řetězec rozhodne ponechat své pobočky v provozu, či je ukončí.

Možnosti růstu v jiných trzích

Podle vyjádření společnosti chce Pepco po stažení z Rakouska soustředit svou pozornost na trhy, kde vidí lepší možnosti růstu. To může zahrnovat i Českou republiku, která je potenciálním trhem s dobrou perspektivou pro diskontní řetězce.

Nabídka v prodejnách Pepco

Ve svých prodejnách nabízí Pepco široký sortiment zboží, včetně oblečení, hraček, domácích potřeb a nábytku. Tato široká nabídka je jedním z důvodů, proč jsou pobočky Pepco populární mezi zákazníky v různých zemích Evropy.

Zaměstnanci a rozsah podnikání

Společnost Pepco zaměstnává přes 31 tisíc lidí v 19 evropských zemích a má více než 3 600 prodejen. I přes nedávné finanční potíže si udržuje rozsáhlou síť prodejen a zaměstnává velký počet lidí.

Výsledky finančního roku

Ve finančním roce 2022/2023 dosáhla společnost Pepco rekordních prodejů, když tržby vzrostly o více než 17 procent. Nicméně, čistý zisk společnosti klesl o 41 procent, což naznačuje určité obtíže, se kterými se společnost potýká.

Rozhodnutí polského diskontního řetězce Pepco ukončit svou činnost v Rakousku má značné dopady jak na zaměstnance, tak na zákazníky. Ostatní trhy, včetně České republiky, zůstávají v nejistotě ohledně budoucnosti poboček Pepco. Je však jasné, že společnost Pepco hodlá soustředit své úsilí na trhy s nejlepšími možnostmi růstu, což může zahrnovat i Českou republiku.

Mohlo by Vás zajímalo: Oblíbená herečka Simona Stašová slaví 65 narozeniny! Podívejte se jak nám herečka roste do krásy! Líbí se Vám?

i
Česko

Vývoj stavu Josefa Laufera: Čtyři roky v umělém spánku? Jaké…

V březnu 2020 podstoupil český zpěvák, herec a scenárista Josef Laufer operaci srdce. Po zákroku ho lékaři uvedli do umělého…
i
Česko

Petr Buben: Muž, kterého komunisti trýznili v bohnicích. Co všechno…

Odmítnutí vojenské služby: Začátek boje za svobodu V roce 1983 se Petr Buben ocitl ve středu jednoho z nejtemnějších kapitol…
i
Česko

Vypadalo to, že jejich manželství je pevné jako skála. Po…

Rozvod jedné z nejznámějších a nejdéle trvajících celebritních dvojic přinesl šok pro fanoušky po celém světě. Končí jako tenisový mač…
i
Česko

Proč byl ministr dopravy Martin Kupka překvapený, když měl zastupovat…

Ministr Martin Kupka, který nedávno převzal vedení resortu dopravy, nedávno vyvolal bouři spekulací svou účastí na koncertech České filharmonie v…
i
Česko

Tragédie ve Spišském Podhradí: Autobus najel do několika lidí. Ztráta…

Smuteční zpráva Dnešní den ve Spišském Podhradí se navždy zapsal do paměti místních obyvatel jako černý den plný smutku a…
i
Česko

Do velmi nepříjemné situace se kvůli kasinům dostal starosta obce…

Občané Chrášťan vyjadřují své rozhořčení Středeční večer se pro občany Chrášťan stal scénou, kterou by nikdy nechtěli zažít. Na jednání…