Optická výzva roku 2023: Jen 0,5 % Čechů ji dokázalo vyřešit

Optická výzva roku 2023: Všechny chyby na obrázku dokázalo do 60 sekund odhalit jen 0,5 % Čechů

Johana

Optické výzvy jsou užitečné pro náš mozek, osobnostní rozvoj a také nám pomáhají lépe si všímat detailů v přítomnosti kolem nás. Právě proto je velmi důležité, aby si alespoň jednou za čas podobnou výzvu vyzkoušel každý. A právě teď k tomu budete mít příležitost. Na internetu se totiž rozšířila tato optická výzva, která dala mnohým pořádně zabrat. Na zdánlivě obyčejném obrázku se totiž nachází hned 12 chyb, které budete mít za úkol odhalit.

Důležitost hádanek a rébusů

Hádanky, rébusy, optické klamy a výzvy. Ty všechny dokáží pomoci s rozvojem našeho mozku a zlepšením našich pozorovacích schopností. To ale není všechno, nabízí ve skutečnosti mnohem více. 

  • Zlepšení vašich dovedností: Hádanky a optické výzvy pomohou zlepšit dovednosti a schopnosti, které využíváme v každodenním životě. 
  • Zlepšení myšlenkových schopností: Díky optickým výzvám můžeme zlepšit své kritické myšlení i logické uvažování.

Optická výzva roku 2023

Obrázek, na kterém je znázorněna farma, působí na první pohled naprosto obyčejně. Ve skutečnosti se však na něm skrývá několik chyb, které dokáže odhalit pouze člověk s bystrým okem a smyslem pro detail. Zda mezi takové jedince patříte, to můžete záhy zjistit. Chcete-li začít, přestaňte dělat své každodenní činnosti a zaměřte svou pozornost na následující obrázek. Nachází se na něm 12 chyb a my vám dáváme 60 sekund na to, abyste je zvládli najít. Jakmile si budete jisti, že jste výzvu splnili, pokračujte k řešení.

optická výzva

Řešení záludné výzvy 

Na obrázku se nachází celkem 12 anomálií, nesmyslů a chyb, se kterými bychom se v normálním životě nemohli za žádných okolností setkat. Jedná se o špatně vržené stíny, o špatně směřující vítr, ale i například o to, že domu na obrázku chybí dveře. Koneckonců, podívat se na všechny chybky můžete na obrázku níže. Pokud se vám je podařilo odhalit všechny do daného časového limitu, gratulujeme. Řadíte se mezi 0,5 % Čechů, kterým se to podařilo. 

optická výzva