Menu

Nové informace ve věci zaměnění pacientek na Bulovce! Žena nebyla Češka a pravděpodobně nevěděla, co podepisuje.

i
Martin Jelínek

Ve nedávné tragédii, jež se udála ve Fakultní nemocnici Bulovka, se objevují nové informace, naznačující, že chyba mohla nastat již v čekárně. Podle dostupných zdrojů podepsala cizinka souhlas s operací, která nakonec vedla k potratu. Tato událost vyvolala rozruch a otázky ohledně zodpovědnosti zaměstnanců nemocnice. V tomto článku se podíváme na podrobnosti této tragédie a na to, co se stalo před samotným zákrokem.

Záměna pacientek Ve Fakultní nemocnici Bulovka došlo k tragickému případu záměny pacientek, který vyvolal velké pobouření veřejnosti. Podle zdrojů, kteří si přejí zůstat anonymní, se chyba pravděpodobně stala již v čekárně. Dvě pacientky čekaly na své procedury, zatímco jedna z nich byla oslovena cizím jménem. Tato pacientka s operací souhlasila a odešla se sestrou do ambulance.

Souhlas s operací Překvapivě se ukázalo, že cizinka podepsala souhlas s operací, i když v dokumentu bylo jiné jméno. Podle zdroje, který se vyjádřil pro CNN Prima NEWS, bylo v čekárně zřejmé, že pacientka nerozumí obsahu dokumentace, kterou podepisuje. Zaměstnanci by měli být schopni rozpoznat, že pacient nerozumí informacím, a přijmout opatření, jako je opětovné vysvětlování nebo zapojení tlumočníka.

Vstup na operační sál Pacientka se nijak nebránila a nechala se odvézt na operační sál. Když ji anestezioložka na sále oslovovala cizím jménem, znovu přikývla, což naznačuje, že si nebyla vědoma záměny identity. Tato událost poukazuje na nedostatečnou komunikaci a kontrolu ze strany zaměstnanců nemocnice.

Reakce nemocnice Fakultní nemocnice Bulovka vyjádřila hlubokou lítost a omluvila se pacientce. Slíbila, že učiní vše pro zmírnění následků a poskytne odškodnění. Kromě toho nabídla pacientce psychologickou pomoc.

Možné odškodnění Ondřej Dostál, expert na zdravotní právo, uvedl, že odškodnění by mohlo dosáhnout až deseti milionů korun. Výše odškodnění závisí na následcích a dopadu na rodinu. Například, pokud poškozená žena již nebude moci mít dítě, bude to mít významný vliv na výši odškodnění.

Vyšetřování a odpovědnost V současné době probíhá vyšetřování celého případu a není možné poskytovat další informace. Je však zjevné, že došlo k závažnému porušení interních předpisů ze strany zaměstnanců nemocnice.

Zdroj: CNN.prima.cz

i
Zajímavosti

Zpěv Václava Neckáře v ohrožení! Zdravotní problémy o kterých promluvil…

Legendární zpěvák Václav Neckář (80) v říjnu loňského roku oslavil osmdesáté narozeniny. Ovšem už více než rok ho trápí bolest…
i
Zajímavosti

Muž pořídil fotogarfii a sdílel jí na Facebooku, když si…

Čas od času se každý z nás na chvilku zastaví, aby mohl udělat fotografii, buď pěkného místa, sebe, nebo něčeho…
i
Zajímavosti

Co to znamená, když jsou vaše kalhotky obarvené v rozkroku?…

Londýn - Tohle je zpráva, která zanechá všechny ženy s ústy dokořán! Odbarvené kalhotky - pro mnoho z nás se…
i
Zajímavosti

Záhada vysokých platů prodavaček v Lidlu! Víte kolik si vydělají…

V dnešní době se role prodavače či prodavačky stává stále více klíčovou pro úspěch obchodů. Již dávno není tato profese…
i
Zajímavosti

Maminka se rozhodla zveřejnit fotku svého těhotenského bříška! O chvíli…

Když žena otěhotní, touží sdílet svou radost se všemi kolem sebe. Sociální sítě jsou plné fotek šťastných budoucích maminek s…
i
Zajímavosti

Pár se rozhodl adoptovat dívku z Ugandy! Když jim dívka…

Adopce představuje pro mnoho párů a opuštěných dětí naději na nový začátek. Nicméně, realita adopčního procesu může být složitá a…