Neuvěřitelné výdělky herců z Přátel! Kolik vydělávají po 16 letech od skončení? - SvětŽivě.cz

Neuvěřitelné výdělky herců z Přátel! Kolik vydělávají po 16 letech od skončení?

Martin Jelínek

Šest hlavních herců z jednoho z nejpopulárnějších sitcomů všech dob stále vydělává jmění díky licenčním poplatkům a dohodám o prodeji seriálu dalším globálním stanicím. Přátelé skončili před 16 lety, ale jejich popularita zůstává vysoká, o čemž svědčí pětiletá licence v hodnotě 5 miliard dolarů, kterou se americká služba HBO Max nevyhýbá placení nákladů.

Přátelé debutovali v roce 1994 a za deset let vyprodukovali 236 epizod. V první sezóně hlavní obsazení vydělalo 22 500 $ za epizodu. Ve druhé sezóně se příjem epizody vyšplhal na 40 tisíc a s každou další epizodou se příjem šesti herců postupně zvyšoval. Ve třetím díle si herec vydělal 75 tisíc, ve čtvrtém více než 10 tisíc. V šesté sezóně byl plat za epizodu 125 000 $ a v sedmé a osmé sezóně herci vydělali ohromujících 750 000 $ za epizodu.

O tom, že poslední číslo série Přátelé je zlatým dolem, který má reprezentovat slavných šest Newyorčanů, bylo napsáno mnoho. Za epizodu tehdy vybrali neuvěřitelných 700 000 liber, tedy asi 20,7 milionu Kč. To vyvolává otázku Jennifer Aniston (53), Courteney Cox (58), Lisy Kudrow (57), Davida Schwimmera (54), Matthewa Perryho (53) a Ma Mezi fanoušky zaujalo místo, jak moc Telle Brown ( 53) dostal za pamětní kus. Americký zájem je tak velký, že HBO GO, která pořad vysílá, má problém s výpadkem

Podle britské zprávy „Sun“ jde o částku 2,1 milionu liber, tedy asi 62,3 milionu korun. Z hlediska celkového odhadovaného čistého jmění herců je nejlepší Aniston s 300 miliony dolarů, Cox se 150 miliony a Perry se 120 miliony dolarů. V částce jsou zahrnuty i náklady na ostatní položky.

A kolik dostávají herci teď ?

Poslední dvě série vydělaly více než 1 milion dolarů za epizodu, díky čemuž se Jennifer Aniston, Courtney Cox a Lisa Kudrow staly nejlépe placenými herečkami v době podpisu smlouvy. Herci dostávají platy i dnes, i když na seriálu vydělali spoustu peněz a jen v minulé sezóně si každý vydělal 22 milionů dolarů. Podle zprávy USA Today z roku 2015 Warner Bros.

Herci dostávají 20 milionů dolarů ročně, což znamená, že každý herec vydělává 3,3 milionu dolarů ročně (přepočteno na 76,9 milionů korun). Herci vydělávají peníze na základě licenčních dohod, které podepisují během natáčení epizod. Tato částka se může zdát neuvěřitelná, ale 20 milionů šesti herců jsou pouze 2 % ročního zisku studia Warner Bros. Bude se získávat zboží a různé smlouvy, jako jsou vysílací práva. Ano, Warneři skutečně vydělali 1 miliardu dolarů ročně díky sitcomu, který skončil před 16 lety.
Zdroj: Super.cz/ Profimedia.cz