Německý záchraný ovčák z Mexica Proteo položil svůj život na záchrané misi v Turecku! Hrdina se vrací domů. - SvětŽivě.cz

Německý záchraný ovčák z Mexica Proteo položil svůj život na záchrané misi v Turecku! Hrdina se vrací domů.

Martin Jelínek

6. února byl v tureckém Adiyamanu zabit mexický vojenský německý ovčák jménem Proteo při pátrání po přeživších zemětřesení v Turecku a Sýrii.

Čtyřnohého hrdinu zabily padající trosky během pátrací a záchranné operace (SAR). Proteovu smrt oplakávali mnozí, včetně vlastního mexického záchranného týmu, který v neděli 12. února uspořádal přehlídku, aby truchlil a uctil hrdinského psa, který obětoval svůj život pro druhé.

Německý ovčák údajně zachránil od svého příjezdu do Turecka dva životy. Mexická armáda poděkovala Proteovi za jeho služby, podle videoreportáže agentury Reuters.Vždy si na vás budu pamatovat.

#Proteo se v pondělí (13. února) stal populárním tématem na Twitteru, protože mnoho lidí z Turecka a celého světa truchlilo nad ztrátou psa. „Pokud někdy adoptuji psa, pojmenuji ho Proteo,“ napsal jeden uživatel. „Odpočívej v pokoji. Díky Proteo. „Velké díky Proteo za skvělou práci,“ řekl další. „Nikdy na tebe nezapomeneme. Odpočívej v pokoji.“ Zdroj: https://www.hitc.com/