Menu

Nebijte své děti! Kromě toho, že pro ně nebudete ve svém životě dobrým příkladem, můžete vážně zhoršit jejich chování, což určitě nechcete. Co se podle odborníků stane?

i
Martin Jelínek

Výprask může mít velmi negativní dlouhodobé dopady na chování dítěte, tvrdí vědci. Nedávno zveřejněná studie zjistila, že výprask může ve skutečnosti způsobit, že se děti budou chovat špatně a způsobit jim fyzickou újmu. Bohužel tento způsob trestání dodnes používá velké množství rodičů, protože to dělali i jejich rodiče. Co si však neuvědomují, je to, že ve skutečnosti svým dětem ubližují a narušují jejich emoční vývoj.

 

Vědci na základě velkého množství dat dospěli k závěru, že výprask v průběhu času zvyšuje problémy s chováním, včetně zvýšené agrese, antisociálního chování a rušivého chování. Prokázali také, že žádné z dětí nebylo v dospělosti vděčné za výprask a nemělo to na ně žádný pozitivní vliv.

„Fyzické tresty jsou stále častěji považovány za formu násilí, která zraňuje děti,“ napsal jeden z expertů studie. „Konzistence těchto výsledků naznačuje, že tělesné tresty mohou dětem ublížit.“ Podle studie UNICEF z roku 2017 asi 250 milionů dětí na celém světě (přibližně 6 z 10) pravidelně zažívá fyzické tresty.

Dobrou zprávou je, že stále více rodičů nyní experimentuje s netělesnými tresty. Americká akademie pediatrů tvrdí, že netělesné tresty jsou stejně účinné, ne-li lepší. Místo toho, aby to porazili, předložili tři možnosti:

  • nastavení přísných pravidel,
  • odstranění oblíbené hračky,
  • snížení času stráveného před obrazovkou.

Nezáleží na tom, jestli jste si v dětství prošli tím samým. Neměli byste to svému dítěti dělat. Pokud ne, pravděpodobně ve svém okolí znáte někoho, kdo takto řeší neposlušnost a konflikty u dětí bez ohledu na jejich věk. Je úžasné, jak rodiče dokážou tvrdou rukou potrestat velmi malé dítě, které ještě neví, co dělá a proč dostalo výprask. Měli bychom si toto chování uvědomit a odstranit ho ze svého života.

 

 

 

 

zdroj: youtube.com
i
Uncategorized

Případ mrtvého novorozeněte v Jablonci nad Nisou: Rozuzlení tragédie a…

Vzpomínka na očekávaný den narození dítěte se pro rodiče proměnila v nevyvratitelnou tragédii. Případ mrtvého miminka v Jablonci nad Nisou…
i
Zajímavosti

Jak vypadala v mládí stará paní z tytanicu! Byla to…

Film Titanic, který měl premiéru v roce 1997, je jedním z nejvýznamnějších a nejúspěšnějších filmů v historii kinematografie. Jeho příběh,…
i
Zajímavosti

Zpěv Václava Neckáře v ohrožení! Zdravotní problémy o kterých promluvil…

Legendární zpěvák Václav Neckář (80) v říjnu loňského roku oslavil osmdesáté narozeniny. Ovšem už více než rok ho trápí bolest…
i
Zajímavosti

Muž pořídil fotogarfii a sdílel jí na Facebooku, když si…

Čas od času se každý z nás na chvilku zastaví, aby mohl udělat fotografii, buď pěkného místa, sebe, nebo něčeho…
i
Zajímavosti

Co to znamená, když jsou vaše kalhotky obarvené v rozkroku?…

Londýn - Tohle je zpráva, která zanechá všechny ženy s ústy dokořán! Odbarvené kalhotky - pro mnoho z nás se…
i
Zajímavosti

Záhada vysokých platů prodavaček v Lidlu! Víte kolik si vydělají…

V dnešní době se role prodavače či prodavačky stává stále více klíčovou pro úspěch obchodů. Již dávno není tato profese…