Menu

Narodila se s tváří „babičky“ lékaři jí řekli, že nemá šanci na život: nyní je jí 26 let, má manžela a dvě děti!

i
Martin Jelínek

Katya se narodila před 26 lety s  velmi vzácným onemocněním. Lékaři byli přesvědčeni, že nebude žít dlouho. Naštěstí se  mýlili.

Progerie je velmi vzácné, nevyléčitelné genetické onemocnění, které postihuje jedno ze čtyř až osmi milionů narozených dětí. Celé tělo novorozence předčasně stárne, obvykle po osmém měsíci, a přestává růst a přibývat na váze.

Fyzický vývoj se jednoduše zastaví. Motorický a mentální vývoj však pokračuje dobře. Malý pacient si uvědomuje, že je „jiný“. Postižené děti stárnou desetkrát rychleji než normální děti. V důsledku toho často vypadají jako staří lidé, kteří dosáhli věku 80 let. Onemocnění je častější u chlapců než u dívek.

Stárnoucí vzhled postižených dětí bohužel provázejí typické geriatrické choroby, jako je artritida, revmatismus, selhání ledvin a ateroskleróza, kterými malí pacienti velmi trpí. Postižené děti obvykle žijí v agónii 12-15 let. Smrt bývá způsobena infarktem myokardu nebo mozkovou mrtvicí.

Její život však nebyl jednoduchý

Otec se se stavem své dcery nedokázal smířit a rodinu opustil. Dívka zůstala s matkou. Ve škole ji spolužáci šikanovali a po celé dětství jí říkali nepříjemnými přezdívkam.

Svého budoucího manžela potkala náhodou. Vytočila špatné telefonní číslo. Od té doby byli v kontaktu a ze známosti se stala opravdová láska. Vzali se, když jí bylo 21 let.

 

Dnes mají dva syny. Bohužel nejmladší syn zdědil progerii po matce.

 

Katya dělá všechno pro to, aby její syn vyrůstal jako normální dítě. Lidé se s takovou diagnózou rodí velmi zřídka. Ona však ví, čím jsi prošla a bude se snažit aby si to samé nezažil i její syn.

i
Zajímavosti

Zpěv Václava Neckáře v ohrožení! Zdravotní problémy o kterých promluvil…

Legendární zpěvák Václav Neckář (80) v říjnu loňského roku oslavil osmdesáté narozeniny. Ovšem už více než rok ho trápí bolest…
i
Zajímavosti

Muž pořídil fotogarfii a sdílel jí na Facebooku, když si…

Čas od času se každý z nás na chvilku zastaví, aby mohl udělat fotografii, buď pěkného místa, sebe, nebo něčeho…
i
Zajímavosti

Co to znamená, když jsou vaše kalhotky obarvené v rozkroku?…

Londýn - Tohle je zpráva, která zanechá všechny ženy s ústy dokořán! Odbarvené kalhotky - pro mnoho z nás se…
i
Zajímavosti

Záhada vysokých platů prodavaček v Lidlu! Víte kolik si vydělají…

V dnešní době se role prodavače či prodavačky stává stále více klíčovou pro úspěch obchodů. Již dávno není tato profese…
i
Zajímavosti

Maminka se rozhodla zveřejnit fotku svého těhotenského bříška! O chvíli…

Když žena otěhotní, touží sdílet svou radost se všemi kolem sebe. Sociální sítě jsou plné fotek šťastných budoucích maminek s…
i
Zajímavosti

Pár se rozhodl adoptovat dívku z Ugandy! Když jim dívka…

Adopce představuje pro mnoho párů a opuštěných dětí naději na nový začátek. Nicméně, realita adopčního procesu může být složitá a…