Mark Bryan je robotický inženýr, který je již 11 let ženatý a má dceru. Sám sebe považuje za heterosexuálního muže a rád se obléká netradičně. Bryan je Američan žijící v Německu a odmítá myšlenku, že móda by měla být omezena na jedno pohlaví. Rád nosí sukně a podpatky do práce i na jiná místa, kam se vydává.
Bryan vyjádřil svůj nesouhlas s omezeným výběrem oblečení pro muže, zejména pokud jde o kancelářské oblečení. Pánské kalhoty jsou dostupné pouze v několika barvách, převážně černé, šedé, tmavě modré, a občas se objeví proužky a vzory.Stylová komoda věří, že pokud ženy mohou nosit kalhoty, muži by měli mít také možnost nosit sukně a šaty. Bryanovi se líbí, že na rozdíl od mužského oblečení mají sukně mnoho stylů, vzorů a mnohem více barev.
Rozmanitost módního výběru: Muži by měli mít možnost nosit sukně a šaty
Bryan se přiklání k kombinaci tradičního mužského vzhledu pro horní polovinu těla, jako je sako a kravata, a tradičně ženského vzhledu pro spodní část těla. Často nosí tužkovou sukni a podpatky o výšce čtyř palců.Nošení vysokých podpatků pro Bryana není problém. Poprvé se s tím setkal, když ho jeho přítelkyně z vysoké školy požádala, aby při tanci nosil vysoké podpatky, aby byli na stejné výšce. Tuto praxi pokračovali déle než rok.
Bryan se nedá omezit stereotypy a domněnkami a obléká se způsobem, který ho naplňuje radostí. Sám klade otázky a vědomě se rozhoduje. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli, co Bryan říká o svých módních volbách. Má jasnou představu o tom, jak se rád obléká. Bored Panda uvedl: „Pro mě nemá oblečení žádné pohlaví. Upřednostňuji sukně před šaty. Šaty mi nedovolují mísit různá pohlaví.
Historie vysokých podpatků: Od praktického účelu k módnímu symbolu bohatství
Mám raději ‚mužský‘ vzhled od pasu nahoru a neutrální vzhled od pasu dolů. Pro mě je to všechno o oblečení, které není vázáno na pohlaví.“
Bryan dále dodává: „Pamatuje si dobu, kdy dívky nemohly nosit kalhoty ve škole. Kalhoty se nyní staly oděvem bez ohledu na pohlaví. Tak proč by nemohly být i sukně a podpatky neutrální? Navíc, muži nosili podpatky dříve než ženy. Možná ne takové, jaké známe dnes s jehlovými podpatky, ale podpatky byly nošeny muži před ženami.“
V tomto ohledu má Bryan pravdu. Vysoké podpatky mají bohatou historii. Přesné datum jejich vynálezu není známo, ale existují záznamy, které svědčí o jejich existenci minimálně od 10. století. Zpočátku však nešlo o módní záležitost. První zaznamenané použití vysokých podpatků bylo výhradně praktické: perská kavalérie nosila boty s podpatky nazývanými „kalash“ nebo „galesh“, které jim pomáhaly udržet nohy ve třmenech.