Muž se rozhodl zachránit více než´50 životů svojí smrtí.

Muž svým krokem zachránil spoustu životů. Jeho poslední cestou ho doprovází celý personál.

Martin Jelínek

Muž, svou smrtí, zachránil 50 životů!

To, co se rozhodl provést v nemocnici, před svojí smrtí bylo nevídané.

Po úmrtí aktivně daroval orgány a tím zachránil spoustu životů. Všechny které zachránil svou smrtí jsou mu vděční, a proto skoro celý personál nemocnice se rozhodl mu vzdát hold a tleskat mu.

V životě lidí se občas odehrávají opravdu nepředvídatelné události, které nikdo neočekává. Náhlá smrt blízkého může mít mnohem hlubší dopad, než by kdo předpokládal. Existuje několik způsobů, jak zmírnit bolest ze ztráty milované osoby, a jeden z nich je dárcovství orgánů. Všichni mohou mít lepší pocit z toho, že zesnulý ještě někomu pomohl a prodloužil mu život. Jedná se o skvělý čin, o kterém by se mělo mluvit více. Přece jen by tady bez nich bylo mnoho pacientů, kteří by již nežili.

Tragická nehoda

Cletus Schnieders byl 41letý muž, milující manžel a otec tří dětí. Jeho život brzy skončil kvůli tragické nehodě, která ho stála život. Večeřel v kruhu svých blízkých a prožíval naprosto klidný večer. Dal si steak k večeři a užíval si ho. Ale náhle se stalo něco nečekaného – kousek masa mu uvízl v krku a zablokoval mu dýchací cesty. Bohužel už nebylo možné nic podniknout. Jeho tělo bylo příliš dlouho bez přístupu kyslíku. Po dvou dnech nesnesitelného trápení mu lékaři prohlásili mozkovou smrt. Všichni zaměstnanci nemocnice, včetně sester, lékařů a zdravotních asistentů, se spojili a vytvořili „lidský koridor“ podél chodeb.

Toto gesto vděčnosti si vyžádalo účast 150 lidí, kteří se rozhodli uctít jeho oběť minutou ticha. Byl to velmi dojemný okamžik, a dokonce se ho zúčastnila i jeho rodina a přátelé. Následně přišly i rodiny těch, kteří obdrželi jeho orgány, a ti srdečně poděkovali Carrie za jejího statečného manžela. Tyto pohnuté scény byly zachyceny s jejím souhlasem a sdíleny na stránkách věnovaných dárcovství orgánů, kde je viděla řada lidí.

Skutečný hrdina Cletus se tak stal opravdovým hrdinou. Ne každý by se rozhodl pro tuto možnost. Na internetu můžete vyplnit speciální dokumenty, kterými můžete zakázat jakékoli nakládání s vašimi orgány, ale někteří tuto možnost nevyužijí.

Mohlo by Vás zajímat

zdroj: