Moje babička vždy zapíchala sirky do půdy rostlin. Poté, co jsem věděl důvod, začal jsem to dělat sám - SvětŽivě.cz

Moje babička vždy zapíchala sirky do půdy rostlin. Poté, co jsem věděl důvod, začal jsem to dělat sám

Martin Jelínek

Všimli jste si někdy, že někdo z vaší rodiny nebo přátel dává zápalky do hrnce? Jde o málo známý, ale osvědčený trik, který může vašim rostlinám prospět alespoň v několika ohledech. Co a jak dělat, si řekneme později.

Proč se vyplatí vkládat zápalky do banku?
Existuje několik důvodů, proč byste to měli udělat. Možná vás překvapí, ale jakmile je poznáte a vyzkoušíte, docela rychle si na ně zvyknete.

1 Je to dobrý repelent proti hmyzu

Pokud si všimnete, že vaše milované rostliny nerostou správně, může to být způsobeno různými škůdci, kteří je napadají. V takovém případě nemusí vaše rostliny správně růst i přes pečlivé hnojení a péči.

Vezměte 8-10 zápalek a vložte je dnem vzhůru do půdy, mírně od okraje nádoby. Zalévejte rostliny jako obvykle. Nechte zápalku týden v půdě a poté zkontrolujte, zda se hlavička zápalky rozpustila. Pokud ano, smažte staré zápasy a nahraďte je novými. Tento postup opakujte 3-4krát, dokud škůdce nezmizí.

prosvět.cz

prosvět.cz

Pomáhá podporovat růst rostlin

Zápalky obsahují chlorečnan draselný, fosfor, síru, malé množství hořčíku a oxid železitý. Některé typy zápalek obsahují také červený fosfor. Pokud nemáte čas své rostliny pravidelně přihnojovat, může jim v růstu pomoci zapíchnutí zápalky do půdy. Fosfor v matchi přispívá k dobrému kořenovému systému. Je také vynikajícím řešením pro ovoce, zeleninu a bylinky. Síra a hořčík pomáhají produkovat chlorofyl, což znamená zelenější listy pro vaše rostliny.

POZNÁMKA: Tento tip funguje pro malé rostliny v nádobách a nemusí fungovat pro velmi velké rostliny a stromy.

Zdroj: ganialne.pl