Radost z miminka se proměnila v hotovou noční můru

Její těhotenský test vyšel pozitivní. Ultrazvuk ale ukázal, že místo dítěte je v bříšku něco děsivého

Johana

Manželé čekali další dítě. Byli nesmírně šťastní, když se o těhotenství dozvěděli. Jedno dítě už měli, proto věděli, že i to další přinese spoustu lásky, radosti a štěstí. Nastávající maminka se rozhodla zajít na první návštěvu ke gynekologovi. Domluvila si schůzku co nejdříve. Během čekání se s ní začalo dít něco znepokojivého. 

Všichni příbuzní se báli, že s dítětem není něco v pořádku, protože první těhotenství vypadalo úplně jinak. I přes znepokojivé symptomy žena na plánovanou návštěvu ještě pár dní počkala. Budoucí rodiče netrpělivě čekali u lékaře, byli z celé situace velmi nervózní. Báli se diagnózy. Výsledek všechny šokoval. 

Nečekané onemocnění 

Ukázalo se, že v matčině břiše nebylo žádné dítě. Žena si myslela, že je těhotná, ale ukázalo se, že jsou to stovky drobných cyst uvnitř její dělohy. Doktor objevil gestační trofoblastické onemocnění, ke kterému dochází při nesprávném oplodnění vajíčka. Místo miminka se v děloze vytvořily cysty. Málokdy se v takových případech vyvine zdravý plod. Příznaky tohoto onemocnění se nejčastěji objevují ve 4. – 5. měsíci těhotenství. Varovnými signály mohou být krvácení z genitálního traktu a silné zvracení. Žena podstoupila operaci, která proběhla v pořádku. Pár může znovu přemýšlet o dalším dítěti.