Matka se ho vzdala, a tak se ho ujali ošetřovatelé: Takhle vypadá válečník dnes, po 18 letech! - SvětŽivě.cz

Matka se ho vzdala, a tak se ho ujali ošetřovatelé: Takhle vypadá válečník dnes, po 18 letech!

Martin Jelínek

Dnes mnoho lidí narozených s vážnými nemocemi nebo postižením vede důstojný život. To je možné, protože v ně někdo věří. Existuje mnoho příkladů dětí, které odolávají všem předpokladům a přežívají, pokud mají nejmenší šanci. Jedním z takových dětí je například Braden West. Braden West žije v Kentucky v USA. Při narození mu byla diagnostikována atypická porucha, Pfeifferův syndrom.

Jde o deformaci kostí, zejména lebky. Kromě ovlivnění fyzického vzhledu může onemocnění u malých dětí způsobit dýchací potíže a deformace kostry, které ovlivňují pohyb. Když se narodil Braden West, nikdo si nemyslel, že přežije více než 18 měsíců mimo matčino lůno. Ještě před narozením se jeho matka téměř vzdala naděje, že se narodí.

Brayden byl převezen do hospice jen pár měsíců po porodu. Lékaři matku varovali, že chlapec pravděpodobně nebude dlouho žít. Později ho opustila. Jedna ze sester přesto odmítla uvěřit, že by Brayden ztratil veškerou šanci na normální život. Linn Michele Edding pracovala v hospici, kde Braden strávil své poslední měsíce. Michelle, která pracovala jako zdravotní sestra, se odmítla vzdát.

Michelle trávila s chlapci spoustu času. Zažili spolu mnoho vzestupů a pádů. „Pamatuji si, jak jsem se za něj modlil.“ Nikdo nevěřil, že přežije. Dny se změnily v měsíce, pak roky a Brayden dál rostl. I když není jisté, zda někdo slyšel modlitby Michelle, jedna věc je jistá. Je zázrak, že je Braden stále naživu.

Dnes je Braydenovi 18 let a je absolventem střední školy. Poděkoval Michelle, že nikdy nevzdala boj o svůj život. „Podle toho, co řekli, bych měl být mrtvý,“ řekl Bradenwest News Nation Now. „Ale Bůh mi vdechl život,“ dodal.