Ze 3 růžových stvoření se vyklubal nečekaný druh zvířete

Milovník zvířat najde 3 malá růžová stvoření. Neuvěříte, do jaké podoby nakonec vyrostla 

Johana

Na světě je mnoho zajímavých druhů zvířat. Je důležité, abychom jim projevovali úctu a pečovali o ně správným způsobem. Mnoho lidí má zkušenosti s domácími zvířaty, jako jsou psi, kočky, králíci a podobně. My se však v tomto případě podíváme blíže na zvíře, se kterým se pravděpodobně mnoho lidí dosud nesetkalo. Uživatel Instagramu fuzzyfawnwildlife nás chce upozornit na to, co dělat, když najdeme malé osiřelé zvíře žijící ve volné přírodě. 

Našel 3 růžová stvoření

Tato organizace se zabývá především zraněnými nebo osiřelými jeleny. Mnoho zvířat organizace zachrání, postará se o ně a poté je vypustí zpět do volné přírody. „Často, když lidé volají a žádají o pomoc při nalezení osiřelého zvířete, vysvětlujeme, že by měli mláďata opustit a dát matce šanci, aby se pro ně vrátila,“ napsali na Instagram. Letos na jaře se však zástupci Fuzzy Fawn Wildlife zapletli do něčeho velmi neobvyklého. „V tomto případě jsme byli zavoláni poté, co nálezci nechali matce 24 hodin na to, aby se pro mláďata vrátila. Jednalo se o tři novorozené létavé vakoveverky. Měly růžovou pleť a nemohly přežít tak dlouho samotné. Byly příliš malé, příliš křehké, jejich tělesná teplota rychle klesala. Létavé vakoveverky jsou noční tvoři a pokud by se pro ně jejich matka během noci nebo do šesti hodin nevrátila, tato mláďata by potřebovala okamžitou pomoc,“ tvrdí zástupci Fuzzy Fawn Wildlife. 

Tyto vakoveverky se vyskytují v jižním a západním Finsku, stejně jako v pobaltských státech a částech Asie. „Neměly by být krmeny. Udržujte je v teple a pokud možno, nedotýkejte se jich, dokud vám nepomůže odborník. Bohužel žádná ze tří vakoveverek nepřežila, vážily jen 3-4 gramy.“

Jak v takových situacích reagovat?

Odborníci nabádají, aby ti, kdo najdou takto malá, zranitelná zvířata, vyhledali především informace o organizacích, které se specializují na pomoc divokým zvířatům a umí se o ně postarat. Jak vypadají dospělé létavé vakoveverky? Shora jsou stříbřitě šedé a zdola skoro úplně bílé. Mezi předními a zadními nohami mají záhyb kůže, který jim umožňuje plachtit vzduchem. Jejich oči jsou černé a velmi velké. Délka jejich těla je asi 13,5-20,5 cm, kromě ocasu, který je dlouhý 9-14 cm. Většinou váží kolem 95–170 gramů. Je nám velmi líto, že tato tři malá zvířátka nepřežila. Zároveň zdůrazňujeme, že je důležité šířit znalosti a kontaktovat místní organizace, které se na pomáhání specializují.