Menu

Každý chce mít voňavý domov. Jde to i bez zápachu chemie a stojí to jen pár korun.

depositphotos.comiZdroj: depositphotos.com
Martin Jelínek

 

Pokud jste člověk, který touží po čisté a voňavé domácnosti, pak se vám tento trik s pomerančem rozhodně hodí. Díky němu si můžete vychutnat svěží a ovocnou vůni. Milujete přirozenou vůni svého domova, ale nevíte, jak toho dosáhnout? Mnoho lidí už omrzelo umělá aromata z obchodu. Nejen, že jsou plné škodlivých chemikálií, ale jsou také často těžké a bolí vás z nich hlava. Jak tedy zajistit, aby váš domov voněl, aniž byste ohrozili své zdraví a peněženku? Odpovědí je lahodné oranžové ovoce.

Je zřejmé, že když pomeranče jen nasekáte a rozházíte po bytě, můžete o všechno velmi rychle přijít. Proto je bezpodmínečně nutné je připravit. Jde to udělat jinak než sušením? Zachováte tak jejich krásné aroma a zároveň si můžete být jisti, že vám doma nebudou plísnit. Můžete to udělat několika způsoby.

Tato metoda je nejekologičtější, ale také trvá nejdéle. Léto má více výhod než zima. Pomeranče nakrájejte na plátky a položte na ubrousek nebo utěrku. Můžete je umístit venku na slunci, ale fungovat může i v případě, že je umístíte do interiéru, například na parapet nebo na stůl u okna.

Počítejte však s tím, že tato metoda bude trvat přibližně 15 dní. Zároveň by se měly po sedmi dnech všechny obrátit, aby obě strany rovnoměrně oschly. Můžete je také nechat na radiátoru, abyste si pomohli. V takovém případě může sušení zkrátit den.

Vezměte tolik pomerančů, kolik chcete, a nakrájejte je na tenké plátky. Každý z nich otřete papírovou utěrkou, aby před pečením zbylo co nejméně šťávy. Poté je dejte na pečící papír a dejte péct do trouby na 90 stupňů asi na 3 hodiny.

zdroj: svetkreativity.cz depositphotos.com

iZdroj: pixabay.com
Zajímavosti

Učitel nechává ve třídě prázdnou židli, aby dal dětem důležitou…

Děti prožívají všechno  více než dospělí. A dokáží si některé věci pamatovat až do dospělosti. Právě to se stalo Danu…
iZdroj: www.pexels.com
Svět

Právě dorazila smutná zpráva: Richard Gere na rodinné dovolené nečekaně…

Slavná filmová hvězda Richard Gere byl během své dovolené v Mexiku náhle přijat do nemocnice. Důvodem hospitalizace byl silný kašel,…
iZdroj: www.pexels.com
Zajímavosti

Ve věku 83 let odešla hudební legenda: Královna Rock’n’Rollu Tina…

Tina Turner, americko-švýcarská zpěvačka, která se proslavila svým unikátním chraplavým hlasem, zemřela ve středu ve věku 83 let po dlouhé…
iZdroj: unsplash.com
Česko

Zastavte ničení vaší zahrady pomocí popela! Mšice mají váš oblíbený…

Příprava vlastního ekologického postřiku na mšice je účinným způsobem, jak se zbavit těchto škůdců v zahradě bez použití chemických přípravků.…
iZdroj: unsplash.com
Co se děje

Vyhrála v loterii miliony, ale nenašla lásku: Co se stalo…

Jane Park, 23letá Britka, vyhrála v loterii před několika lety více než 1,3 milionu dolarů. Přestože se to může zdát…
iZdroj: pixabay.com
Zajímavosti

Slepice snáší vejce s ocasem: Když se farmář pídil po…

Vsadíme se s Vámi že vejce s ocasem jste ještě v životě neviděli. Uživatelé internetu jsou při pohledu na tuto…