Jiřina Bohdalová: Nezastavitelná legenda, která pokořila věk

Jiřina Bohdalová překvapila celou zemi svým nečekaným vzhledem. Legendární herečku téměř nepoznáte.

Martin Jelínek

Jiřina Bohdalová, jménem známá jako Bohdalka, je bezesporu jednou z největších hereckých legend naší doby. Přes svých 92 let dokáže stále ohromovat svou energií a vášní pro herectví. Ačkoliv loni na podzim čelila zdravotním problémům, které ji nutily zrušit několik plánovaných vystoupení a nepracovat několik měsíců, dnes se zdá, že nic ji nemůže zastavit.

Narozeniny jsou pro mnohé příležitostí k odpočinku a relaxaci, ale ne pro Jiřinu Bohdalovou. Její 92. narozeniny slavila s nezmenšenou vášní a odhodláním pokračovat v práci, kterou miluje. A co je neuvěřitelné, není to jen práce v televizi, kam ji diváci znají ze stovky úžasných rolí. Tentokrát se vydala do světa filmu.

Film, na kterém momentálně pracuje pro Českou televizi, nese pečetí režiséra Jiřího Stracha a podle slov samotné Bohdalové jde o scénář, který jí doslova učaroval. „Scénář se mi líbil, je hluboký a lidský,“ řekla herečka a dodala, že je šťastná za to, že dostala příležitost ztvárnit vitální postavu ve vyšším důchodovém věku.

Herecká vášeň ve vyšším věku

Když se objevily první záběry z natáčení, fanoušci zůstali v úžasu nad tím. Jiřina Bohdalová stále vypadá a jak svým hereckým uměním září. Její věk se zdá být pouze číslem, které nezabrání jejímu talentu rozjasnit plátno.

Herečka se přiznala, že i přes pokročilý věk ji práce baví stejně jako dříve. A možná právě tato vášeň a oddanost herectví jsou tím tajemstvím, které ji udržuje tak vitální a energickou.

Na závěr nelze opomenout slova samotného režiséra Jiřího Stracha, který s Jiřinou natočil několik filmů. „Točit s téměř 93 letou dámou je něco neuvěřitelného,“ tvrdí s obdivem a dodává, že spolupráce s touto legendou je pro něj neopakovatelným zážitkem.

Jiřina Bohdalová se tak stále drží ve světle ramp a dokazuje, že vášeň a láska k umění nemají žádný věkový limit. Její nadcházející film slibuje být dalším důkazem toho, že Bohdalka stále září a přináší radost svým fanouškům po celém světě.

Mohlo by Vás zajímat: Kritikové tvrdí, že těhotná žena s dvojčaty si vzala muže na invalidním vozíku kvůli penězům