Jaký špatný zdravotní stav? Krampol má o smrti představu jasnou. - SvětŽivě.cz

Jaký špatný zdravotní stav? Krampol má o smrti představu jasnou.

Martin Jelínek

Přestože je Jiřímu Krampolovi 85 let, stále si uchovává šarm a nadšení, kterými byl v prvních letech znám. I přes svůj pokročilý věk neztratil své kouzlo, o čemž svědčí spousta krásek, které potkal. Krampol se stále ráda obklopuje krásnými ženami a pravidelně se účastní akcí na červeném koberci nebo večírků v Praze, kam se honosné dámy jen hrnou. Zatímco jeho tělo může stárnout, jeho duch rozhodně zůstává mladý.

Zdroj: prosvět.cz

Zdroj: Prosvět.cz

Jiří Krampol má ve svých 85 letech těžký život. Léta se potýkal s problémy s průduškami, srdcem a nohama. I přes své zdravotní problémy zdolává každodenní život, žije sám v bytě v centru Prahy. Naštěstí se nemusí starat o jídlo a pořádek, protože jsou tu hodní sousedé, kteří se o něj starají. Aby si udržela životní náklady, pokračovala Jiří zoufale v hudebních aktivitách. Letos také natočil dokument „Life is Fun“, který se přes potíže na cestě zaměřuje na jeho životní příběh. Nejsmutnějším okamžikem byla smrt jeho manželky Hanky ​​zhruba před dvěma lety ve věku 59 let. Přes nespočet překážek, kterým Jiří Krampol mohl čelit, nepřestal projevovat naději a přijímat život se všemi jeho vzestupy i pády.

Krampol neriskoval a zdálo se, že věděl, že jeho čas je omezený. Jen o rok dříve byl kromě vážných srdečních problémů hospitalizován se zánětem průdušek a musel na operaci kardiostimulátoru. Nyní z nemocnice Krampol překvapil sebe i své lékaře zlepšením zraku, sluchu, reakční doby a dokonce i schopnosti chodit. Přestože je Krampol hrdý na pokroky, které po operaci udělal, v poslední době má deprese z předčasné smrti své milované manželky Hanky. Toto uvědomění ho mohlo přimět k tomu, aby plánoval svou blízkou smrt.

Osmdesatipětiletý vdovec, který se oženil v pozdním věku, vzpomíná na svou ženu Haničku s láskou a vybavuje si jen hezké chvíle, než toho bylo příliš a všechno napětí se zhroutilo. Navzdory všem radám, jak to mohlo být jinak, nic nemůže vymazat smutný fakt, že si myslel, že se o něj mladá žena ve stáří postará, ale místo toho to bylo naopak. S blížícími se Vánocemi prohlašuje pevné předsevzetí, že je nebude trávit sám, a místo toho vyhledává přátele, s nimiž by mohl tento den sdílet, místo aby si neustále připomínal, co ztratil. Právě tyto vzpomínky ho udržují při životě stejně jako někdejší dovolená na Floridě, kterou s ní před mnoha lety absolvoval; vzpomínky, které mu dávají jistotu, že jeho milovaná je stále nablízku.

Jíří Krampol byl oblíbeným bavičem, jehož popularita trvala desítky let. Jeho komediální styl a jedinečná přítomnost zanechaly v těch, s nimiž přicházel do styku, trvalý dojem. Nejvíce na něm lidi překvapoval způsob, jakým mluvil o své vlastní smrti – s černým humorem a pozitivním přijetím. V dokumentárním filmu Život je legrace Krampol hovořil o několika aspektech svého života a kariéry, například o své ikonické roli v seriálu Nikdo není dokonalý, pro který během patnáctiletého vysílání natočil přes 500 epizod. Stejně jako tomu bylo po celý jeho život, i během tohoto rozhovoru z něj bylo cítit optimismus – přestože se bavil o něčem tak morbidním. Doufejme, že přítomnost Jiřího Krampola nás bude těšit ještě mnoho let. Zdroj: woman.tiscali.cz