Jak účinně využít potenciál tablet do myčky? Neuvěříte, na co všechno je můžete použít! - SvětŽivě.cz

Jak účinně využít potenciál tablet do myčky? Neuvěříte, na co všechno je můžete použít!

Martin Jelínek

Tyto tipy by si měl osvojit každý, kdo se rád označuje za profíka ve své domácnosti. Naučte se používat tablety do myčky nádobí. 

  1. Tableta do myčky je skvělým pomocníkem při čištění lahví na teplou vodu. Stačí vložit tabletu, zalít ji horkou vodou, našroubovat uzávěr a počkat cca 12 hodin. Termoska bude jenom zářit!
  2. Kdo by neznal špinavou troubu. Na zapečených mastných flecích nechal ruce už kde, kdo. Kapsle rozpusťte v teplé vodě po dobu 10 minut, nasaďte si rukavice a začněte omývat znečištěná místa. Zbytky následně odstraňte houbou nebo použijte papírové utěrky. Stejnou směs můžete použít i na varné desky!

  3. Každý z nás někdy připálil hrnec, nyní je konec dlouhému odmáčení.  Do hrnce jednoduše nalijte horkou vodou a vložte do něho tabletu. Nechte několik hodin (nebo i přes noc). Směs by si měla poradit i s těmi nejodolnějšími nečistotami. Hrnce se budou lesknout jako nové!
  4. Nebojte se vhodit tabletu i do kýble s vodou a vytřít s tím podlahu! Stačí rozpustit jednu tabletu v cca 3,5 litrech teplé vody. Vezměte hadr či mop a hurá do práce.  Tip pro vás, skvěle se hodí i na fleky vytvořené fixou či propiskou. Zmizí raz dva.
  5. Praní barevného prádla pomocí tablety do myčky? Proč ne! Díky svému složení jsou kapsle na mytí nádobí jsou skvělé i pro bělení čerstvých fleků na prádle. Tento tip ocení především maminky. Opět stačí vytvořit zázračný koktejl a potřít fleky. 
  6. Tablety perfektně odstraní i vodní kámen z toaletní mísy.  Naprosto jednoduše vhoďte do záchodové mísy jednu tabletu, počkejte dokud se nerozpustí a vydrhněte toaletu čistícím kartáčem. Poté již stačí jen spláchnout.
  7. Neustále zaschlé kapky vody na zástěně u sprchy? Žádný problém. Opět si vytvořte pomocí vody a tablety roztok, kterým umyjete sklo tak, jak jste zvyklí. Takto můžete postupovat i u oken