Menu

Jak se zbavit nočních můr jednou provždy: 7 osvědčených tipů pro klidnější spánek

iZdroj: unsplash.com
Martin Jelínek

Mnoho lidí má noční můry, ačkoli ne všichni si je pamatují. Pro některé jsou noční můry skutečným problémem, který ruší klidný spánek a může vést k únavě a stresu v denním životě. Následující tipy a triky vám pomohou se zbavit nočních můr a mít klidnější spánek.

Vytvořte si klidnou atmosféru před spaním – Pokuste se relaxovat před spaním. Můžete poslouchat relaxační hudbu nebo číst klidnou knihu. Vyhněte se stimulům, jako jsou elektronické obrazovky, které mohou mít negativní dopad na vaše spánkové cykly.

Pravidelný spánek – Udržujte si pravidelnou dobu spánku a snižte tak možnost nočních můr. Pokud se vaše tělo používá na pravidelný spánek, bude méně náchylné na stres a noční můry.

Vyhněte se alkoholu a cigaretám – Alkohol a kouření mohou mít negativní vliv na kvalitu vašeho spánku. Pokud pijete alkohol nebo kouříte před spaním, může to zvýšit pravděpodobnost nočních můr.

Použijte techniky uvolnění – Pokud se cítíte stresovaní nebo úzkostliví, zkuste techniky uvolnění, jako je meditace nebo jóga, které mohou snížit stres a úzkost a zlepšit kvalitu vašeho spánku.

Vyhněte se těžkému jídlu – Těžké jídlo před spaním může vést ke špatnému trávení, což může také ovlivnit kvalitu vašeho spánku a způsobit noční můry. Snažte se jíst lehké jídlo alespoň tři hodiny před spaním.

Noční můry mohou být nepříjemné, ale jsou řešitelné. Následujte tyto jednoduché tipy a triky, abyste se zbavili nočních můr a měli klidnější spánek. Pokud však noční můry pokračují, měli byste se poradit s lékařem nebo psychologem, kteří vám mohou pomoci najít řešení.

iZdroj: unsplash.com
Co dělat

Proč se vyhnout problémům: Důležitost pravidelných lékařských prohlídek a jak…

Pravidelné prohlídky u lékaře jsou klíčové pro udržení dobrého zdraví a prevenci nemocí. Mnoho lidí však odkládá návštěvu lékaře, dokud…
iZdroj: www.pexels.com
Co dělat

Mnoho z nás dělá zásadní chybu. Co musíte vědět, než…

Párky jsou již mnoho let součástí naší typické stravy. Přesto že jsou velmi oblíbené se netěší dobré pověsti. Za nezdravé…
iZdroj: unsplash.com
Co dělat

Vstáváte často okolo třetí hodiny ráno? Vaše tělo se vám…

Odborníci na spánek se téměř denně setkávají s pacienty, kteří si stěžují, že se téměř každou noc probouzejí ve 3…
iZdroj: www.pexels.com
Co dělat

Podle lékařského odborníka byste za žádných okolností neměli dávat pusu…

Jsou pejskaři, pro které je líbačka se psem na denním pořádku, a vůbec jim nevadí, že je jejich pes olizuje.…
iZdroj: www.pexels.com
Co dělat

Každý den pálím v bytě bobkový list, má to úžasné…

Pokud máte za sebou stresující, únavný, vyčerpávající den a máte pocit, že na nic nemáte sílu, vyzkoušejte následující recept na…
iZdroj: pixabay.com
Česko

Výzkumníci odhalili velikou výhodu prvorozených dětí. Velký průšvih nebo výhoda?

Mladší sourozenci: Jste prvorozené dítě v rodině? Kolikrát jste si mysleli, že vaši mladší sourozenci jsou „problémoví“? Chovají se nezodpovědně,…