Menu

Jak připravit účinný lék na bolest v krku doma?

i
Martin Jelínek

Každý z nás zažil bolest v krku. Pravděpodobně už víte, jak se toho zbavit, ale některé lidi může bolet v krku celé dny. Pastilky nebo sirupy koupené v lékárně nemusí vždy fungovat, proto je nejlepší zaměřit se na domácí metody, které jsou často lepší a hlavně levnější. Nemusíte opouštět svůj domov a za pár dní budete zdraví.

Použijte červenou řepu jako jeden z hlavních produktů pro léčbu bolesti v krku. To pomůže snížit bolest, otok a zánět. Kromě toho pomáhá imunitnímu systému a zlepšuje krevní oběh. Zkuste udělat šťávu z řepy. Vaše práce bude o něco jednodušší, pokud budete mít struhadlo, mixér nebo odšťavňovač.

Stačí smíchat šťávu z řepy s jablečným octem. Směs zahřejte na 35 stupňů a podle potřeby šlehejte až 6krát denně. Můžete také smíchat 75 ml šťávy z červené řepy se stejným množstvím vody. Každé tři hodiny přidejte také cibulovou šťávu a ústní vodu. Při nachlazení může pomoci i červená řepa. V tomto případě smíchejte pouze 10 ml šťávy z červené řepy s vodou. Přidejte kapku medu, 4 kapky do každé nosní dírky. Takže po dobu sedmi po sobě jdoucích dnů kapejte čtyřikrát denně.

Pokud chcete vyléčit virovou angínu před užíváním antibiotik, můžete zkusit řepnou šťávu s vodou. Ke směsi přidejte lžičku citronové šťávy a 6x denně promněte. Pokud máte chronickou angínu, musíte si vzít více řepy. Umyjte jeden kilogram a vařte ve dvou litrech vody do měkka. Filtrujte vývar a užívejte asi 50 ml třikrát denně.

Vývar můžete také kloktat, skladovat v lednici, ale před každým použitím ohřát. Než se rozhodnete pro domácí léčbu, je nejlepší promluvit si se svým lékařem o tom, zda jsou pro vás domácí prostředky vhodné.

zdroj: irecept.cz

i
Svět

Otec varuje všechny rodiče! Tohle je chyba kvůli které umřela…

Když se narodí nové dítě, je to obvykle příčina velké radosti. Rodiče se těší na první úsměvy, první slovíčka a…
i
Svět

Osm hodin čekání na pomoc strávil 85letý muž ležící na…

Sousedé osmdesátipětiletého muže mu postavili dočasný kryt, aby ho ochránili před prudkým deštěm. Důchodce, který byl v terminálním stadiu rakoviny,…
i
Co se děje

Matka chtěla opustit svého syna s Downovým syndromem, ale otec…

Pokud bychom měli hledat opravdový hrdinu, není třeba chodit daleko. Setkali jsme se s mužem, jehož životní volba zanechala trvalý…
i
Co se děje

Kritikové tvrdí, že těhotná žena s dvojčaty si vzala muže…

Jistě jste slyšeli o neuvěřitelných příbězích odvahy a vůle, které dokáží překonat nepředstavitelné překážky. Austin Jones, nyní šestadvacetiletý muž, je…
i
Co se děje

Zázrak po dvaceti letech: Muž se znovu setkává se svou…

Kdo by to byl řekl? Životní příběhy často píší neuvěřitelné scénáře a tento je bezesporu jedním z těch, které vás…
i
Svět

Dříve jsem měla dojem, že tablety do myčky slouží pouze…

Možná to překvapí, ale existují lidé, kteří používají tablety do myčky nádobí i přesto, že po celý život nádobí myli…