Menu

Jak jsem objevil tajemné využití vody z brambor a změnil svůj život!

iZdroj: unsplash.com
Martin Jelínek

V dnešní době, kdy se snažíme minimalizovat odpad a šetřit přírodu, mnoho z nás by mohlo využít nečekaný zdroj cenných látek – vodu z brambor. Mnoho lidí ji považuje za odpad a bez váhání ji vylévá. Avšak, tato voda může být skvělým zdrojem draslíku, hořčíku, železa a fosforu, což jsou důležité látky pro rostliny.

Voda z brambor se v minulosti využívala k péči o tělo a úklidu domácnosti. Můžeme z ní získat výborný bramborový vývar, který můžeme použít jako základ pro omáčky a polévky nebo k odkalení rychlovarné konvice.

Využití vody z brambor při péči o tělo

Vodu z brambor můžeme také využít při péči o naše tělo. Přidání vody z brambor do koupele může vyhladit a zvlhčit naši pokožku a zvýšit její pružnost. Stejně tak můžeme využít bramborový vývar k regeneraci pokožky rukou a nohou. Díky velkému obsahu škrobu se bramborový vývar může použít i jako tonikum na obličej a zjemňuje pleť.

Kromě využití v kosmetické oblasti můžeme vodu z brambor využít i při péči o rostliny. Pokud vaříme brambory ve vodě bez soli, můžeme tuto vodu použít jako hnojivo pro květiny, které tak získají potřebné živiny.

Léčebné vlastnosti vody z brambor

Dalším nečekaným použitím je použití vody z brambor k odvápňování rychlovarné konvice. Tato metoda je účinná a šetrná k životnímu prostředí. Navíc voda z brambor může být využita i k čištění stříbra. Stačí ponořit šperky na půl hodiny do vody a poté opláchnout a vysušit, aby získaly zpět svůj lesk.

Další využití vody z brambor je pro snížení hladiny močoviny a kreatininu, což je důležité při léčbě ledvinových kamenů. Voda z brambor může být konzumována jako vývar po dobu 3 týdnů. Před použitím však doporučujeme konzultaci s lékařem.

Mohlo by Vás zajímat: Neuvolnila své místo pro těhotnou matku a co se stalo pak, těžko uvěřitelné! Zjisti, jaké důsledky mohou mít malá gesta ohleduplnosti na náš svět.

iZdroj: www.pexels.com
Svět

Právě dorazila smutná zpráva: Richard Gere na rodinné dovolené nečekaně…

Slavná filmová hvězda Richard Gere byl během své dovolené v Mexiku náhle přijat do nemocnice. Důvodem hospitalizace byl silný kašel,…
iZdroj: www.pexels.com
Co se děje

Tragická smrt talentovaného herce Dano Heribana: Co skrývalo jeho poslední…

Slovenský herec a výtvarník Dano Heriban tragicky zemřel ve svém domě ve městě Svätý Jur. O jeho smrti jako první…
iZdroj: unsplash.com
Česko

Kontroverzní odhalení: Hans Sigl z Doktora z hor přiznává šokující…

Legendární televizní seriál "Doktor z hor", který se vysílal v 90. letech, zaujal diváky svými příběhy o lékaři pracujícím v…
iZdroj: www.pexels.com
Česko

Tabu nebo odvaha? Žena odmítla domov pro seniory a přinesla…

Adoptování dětí a pěstounská péče jsou běžné způsoby, jak lidé rozšíří svou rodinu. Avšak překvapivě se málokoho napadne, že i…
iZdroj: pixabay.com
Česko

Skandální pravda o dětských soutěžích krásy: Jsou tyto soutěže nevinnou…

V USA jsou soutěže krásy pro děti extrémně populární. Existuje mnoho dětských hvězd, jako je šestiletá Kynlee Heiman, která je…
iZdroj: pixabay.com
Česko

Mužský rebel bez hranic: Mark Bryan odhaluje šokující pravdu o…

Mark Bryan je robotický inženýr, který je již 11 let ženatý a má dceru. Sám sebe považuje za heterosexuálního muže…