„Heslo“ 10leté dívky zastaví potenciální únos, policie chce, abyste ho věděli, mladá Kateřina je nyní doma chválena! - SvětŽivě.cz

„Heslo“ 10leté dívky zastaví potenciální únos, policie chce, abyste ho věděli, mladá Kateřina je nyní doma chválena!

Martin Jelínek

Svět je stále nebezpečnějším místem. I bez zohlednění mnoha katastrof, které se mohou stát jen kvůli smůle a matce přírodě, která tomu nechala volný průběh, stále existuje spousta věcí, které jsou mimo naši kontrolu. Máme tedy velmi omezené kontroly, které můžeme provést, abychom zajistili naši vlastní ochranu – zejména pokud jde o bezpečnost našich dětí.

Protože dětská mysl stále roste a vyvíjí se, aby pochopila svět kolem sebe, jsou velmi zranitelné vůči těm, kteří je zneužívají. To platí zejména proto, že si plně nevyvinuli dovednosti a povědomí, které potřebují, aby si všimli toho, co by pro ně mělo být nebezpečné.

Koneckonců – počáteční obavy stranou – pochopení nebezpečí naší moderní společnosti je něco, co jsme se za ta léta skutečně naučili. Je to obvykle sbírka znalostí o tom, čemu věřit a o čem pochybovat, které vás buď naučilo vaše okolí, nebo se naučili z vašich zkušeností.

Bohužel pro jejich vlastní bezpečnost nemůžeme vždy viset na vlásku. V dnešní moderní době na to často nemáme čas ani energii.

Vzhledem k množství času, který v práci trávíme a jak může být vyčerpávající, je pro většinu z nás snaha ušetřit dostatek energie na péči o naše děti nadlidské úsilí.

Dobré rodičovství navíc vyžaduje, abychom věděli, kdy nechat jít a nechat děti naučit se samostatnosti. Když nemáme přístup ke svým dětem, jediný způsob, jak je ochránit, je vybavit je znalostmi, které potřebují k rozpoznání a reakci na situace.