Menu

„Heslo“ 10leté dívky zastaví potenciální únos, policie chce, abyste ho věděli, mladá Kateřina je nyní doma chválena!

i
Martin Jelínek

Svět je stále nebezpečnějším místem. I bez zohlednění mnoha katastrof, které se mohou stát jen kvůli smůle a matce přírodě, která tomu nechala volný průběh, stále existuje spousta věcí, které jsou mimo naši kontrolu. Máme tedy velmi omezené kontroly, které můžeme provést, abychom zajistili naši vlastní ochranu – zejména pokud jde o bezpečnost našich dětí.

Protože dětská mysl stále roste a vyvíjí se, aby pochopila svět kolem sebe, jsou velmi zranitelné vůči těm, kteří je zneužívají. To platí zejména proto, že si plně nevyvinuli dovednosti a povědomí, které potřebují, aby si všimli toho, co by pro ně mělo být nebezpečné.

Koneckonců – počáteční obavy stranou – pochopení nebezpečí naší moderní společnosti je něco, co jsme se za ta léta skutečně naučili. Je to obvykle sbírka znalostí o tom, čemu věřit a o čem pochybovat, které vás buď naučilo vaše okolí, nebo se naučili z vašich zkušeností.

Bohužel pro jejich vlastní bezpečnost nemůžeme vždy viset na vlásku. V dnešní moderní době na to často nemáme čas ani energii.

Vzhledem k množství času, který v práci trávíme a jak může být vyčerpávající, je pro většinu z nás snaha ušetřit dostatek energie na péči o naše děti nadlidské úsilí.

Dobré rodičovství navíc vyžaduje, abychom věděli, kdy nechat jít a nechat děti naučit se samostatnosti. Když nemáme přístup ke svým dětem, jediný způsob, jak je ochránit, je vybavit je znalostmi, které potřebují k rozpoznání a reakci na situace.

i
Svět

Otec varuje všechny rodiče! Tohle je chyba kvůli které umřela…

Když se narodí nové dítě, je to obvykle příčina velké radosti. Rodiče se těší na první úsměvy, první slovíčka a…
i
Svět

Osm hodin čekání na pomoc strávil 85letý muž ležící na…

Sousedé osmdesátipětiletého muže mu postavili dočasný kryt, aby ho ochránili před prudkým deštěm. Důchodce, který byl v terminálním stadiu rakoviny,…
i
Co se děje

Matka chtěla opustit svého syna s Downovým syndromem, ale otec…

Pokud bychom měli hledat opravdový hrdinu, není třeba chodit daleko. Setkali jsme se s mužem, jehož životní volba zanechala trvalý…
i
Co se děje

Kritikové tvrdí, že těhotná žena s dvojčaty si vzala muže…

Jistě jste slyšeli o neuvěřitelných příbězích odvahy a vůle, které dokáží překonat nepředstavitelné překážky. Austin Jones, nyní šestadvacetiletý muž, je…
i
Co se děje

Zázrak po dvaceti letech: Muž se znovu setkává se svou…

Kdo by to byl řekl? Životní příběhy často píší neuvěřitelné scénáře a tento je bezesporu jedním z těch, které vás…
i
Svět

Dříve jsem měla dojem, že tablety do myčky slouží pouze…

Možná to překvapí, ale existují lidé, kteří používají tablety do myčky nádobí i přesto, že po celý život nádobí myli…