Menu

Dvouletý chlapec s Downovým syndromem neumí mluvit, ale když jeho sestra začala hrát, stal se zázrak!

iZdroj: unsplash.com
Martin Jelínek

Možná jste slyšeli o Downově syndromu. Pokud ano, pak si dobře uvědomujete, že se jedná o velmi závažné genetické onemocnění, které nelze léčit. Lidé s tímto syndromem jsou však jedni z nejšťastnějších lidí na světě, protože vidí svět úplně jinak než my. Někteří lidé s tímto syndromem nemohou ani mluvit, což je smutné, ale alespoň se o ně můžeme postarat. Kdo zná lidi s tímto syndromem, ví, že jsou to velmi vděční lidé. Tento malý chlapec s Downovým syndromem bohužel neumí mluvit, ale žije ve šťastné rodině. Ve chvíli, kdy jeho sestra začne hrát na kytaru, se chlapec zázračně promění.

Rodiče dětí s postižením čelí každodenně náročnějším úkolům než rodiče zdravých dětí. Tento druh výchovy je mnohem obtížnější, takže pokud rodiče dokážou udělat pokroky ve vývoji svých dětí, je to neuvěřitelné a zaslouží si respekt. Musí to být pěkně náročné, ale rozhodně ne nezvládnutelné. Tato rodina je toho důkazem. Amanda Gray je matkou pěti dětí. Její nejmladší syn se narodil s Downovým syndromem. Rodičům a sourozencům se však podařilo vytvořit podmínky pro to, aby se chlapec vyvíjel velmi hladce.

Dvouleté dítě zná průměrně 50 slov, ale toto číslo rychle klesá, pokud má dítě Downův syndrom. Nevědí skoro nic. Jen škoda, že když mu byly dva roky, dítě skoro nic nevědělo a neumělo ani mluvit. Pak se ale stalo něco, co všechno změnilo. Chcete vědět, co se děje? Ať žije muzikoterapie Chlapec Beau má velmi rád svou sestru Lydii. Hraje na kytaru a často cvičí doma. Klukovi se to zalíbilo, takže kdykoli Lydia vytáhla kytaru a začala brnkat, přispěchal k ní a učil se z jejího hlasu. Začali spolu trávit více času a neslo to své ovoce. Jak se ukázalo, chlapec se od Lydie hodně naučil právě hraním na kytaru. Z odborného hlediska se zde muzikoterapie vyplatí. Pusťte si video a uvidíte sami.

iZdroj: unsplash.com
Zajímavosti

Žena ležící na smrtelné posteli se po 25 letech loučí…

  Je vždy těžké se rozloučit s někým, koho máme rádi, bez ohledu na to, zda se jedná o přítele,…
iZdroj: unsplash.com
Svět

Tento učitel udělal něco neuvěřitelného pro svého studenta s autismem.…

Lidé, kteří znají někoho s autismem, vědí, že diagnóza může být složitá a postižená osoba se může snadno dostat do…
iZdroj: unsplash.com
Zajímavosti

Video: Natáčejí mladou maminku, která porodila pět dětí. Takto zvládne…

Většina rodičů si to neumí představit. Stačí jim jedno dvě děti a jak se říká, je hotovo. Maminka, kterou vám…
iZdroj: unsplash.com
Česko

Někteří lidé budou odcházet do důchodu dříve a někteří později.…

V poslední době je téma penzí opět vyhrocené. A tentokrát se ukázalo, že jde opravdu do tuhého a že je…
iZdroj: www.ifunny.eu
Zajímavosti

Otec vede děti na vodítku. Nahrávka vyvolala mezi uživateli internetu…

Jedenatřicetiletý otec z Kentucky byl zaplaven nenávistí poté, co zveřejnil video, jak na vodítku svých pěti dětí. Na internetu se…
iZdroj: unsplash.com
Zajímavosti

Pokud si všimnete podobného háčku na toaletách nebo v šatně,…

Maličké a neškodné háčky, co by se asi tak mohlo stát. A proč by měl člověk zavolat policii v moment,…