Menu

Dříve bylo zvykem dát si“dvacet“ po obědě. děláte to samé? Lékaři říkají, že je to dobré pro vaše zdraví.

iZdroj: www.pexels.com
Martin Jelínek

Většina lidí je zvyklá spát primárně v noci a den trávit v práci, doma nebo venku se svými dětmi. Ve společnosti však také panuje názor, že pokud člověk přes den odpočívá a spí, tak je líný nebo blázen, nemá v životě co dělat a musí ho vyplňovat spánkem. Fyziologové mají ale jiný názor.

Zdřímnutí během dne může být velmi užitečné. Ale kolik spánku během dne je vhodné a kdy už příliš? Vaše tělo vám za tuto změnu poděkuje. Vědci z celého světa provedli řadu studií, studií a experimentů ke studiu spánku u lidí. Došli k zajímavému závěru – pro zdravé tělo a dobrý stav mysli je nejlepší dopřát si dvě hodiny spánku denně.

Jde také o kvalitní spánek, ze kterého by nám měly stačit pouhé čtyři hodiny. Je zřejmé, že při tempu našeho života je těžké najít dvě hodiny spánku. To je důvod, proč v noci spí a proč většina z nás spí 6-8 hodin a 15-60 minut odpočívá během dne. V některých zemích se stalo standardem, že zaměstnanci mají během pracovního dne dvacet minut spánku. Výsledkem je, že mají vyšší produktivitu práce. To dokazuje, že spánek během dne tělu velmi pomáhá.

Spánek během dne zlepšuje vaši náladu a zvyšuje hladinu hormonu serotoninu ve vašem těle, takže se cítíte šťastnější. Sebedůvěra, klid a dobrá nálada jsou klíčem k harmonickému životu. Zdřímnutí během dne také zvyšuje schopnost vstřebávat informace. Pokud jste po náročném dni, dejte si pauzu, než učiníte nějaké velké rozhodnutí. Lépe si celou situaci rozeberete a možná ji vidíte jinak.
Zdřímnout si každý den na 40 minut má stejný účinek jako konzumace 200 mg kofeinu. Leonardo da Vinci byl známý svým denním spánkem, několikrát denně si klidně zdřímnul a v noci omezil spánek na minimum. Můžete se tak stát kreativnějšími v jakékoli oblasti. Spánek zlepšuje paměť, takže si informace lépe zapamatujete, pokud budete během dne odpočívat. Budete lépe poslouchat hudbu a užijete si odpolední svačinu, protože ji cítíte. Spánek vás navíc chrání před stresem. I dvacet minut denně může pomoci zlepšit zdraví vašeho těla a mysli.

 

Náhledový obrázek: Freepik.com

iZdroj: pixabay.com
Zajímavosti

Učitel nechává ve třídě prázdnou židli, aby dal dětem důležitou…

Děti prožívají všechno  více než dospělí. A dokáží si některé věci pamatovat až do dospělosti. Právě to se stalo Danu…
iZdroj: www.pexels.com
Svět

Právě dorazila smutná zpráva: Richard Gere na rodinné dovolené nečekaně…

Slavná filmová hvězda Richard Gere byl během své dovolené v Mexiku náhle přijat do nemocnice. Důvodem hospitalizace byl silný kašel,…
iZdroj: www.pexels.com
Zajímavosti

Ve věku 83 let odešla hudební legenda: Královna Rock’n’Rollu Tina…

Tina Turner, americko-švýcarská zpěvačka, která se proslavila svým unikátním chraplavým hlasem, zemřela ve středu ve věku 83 let po dlouhé…
iZdroj: unsplash.com
Česko

Zastavte ničení vaší zahrady pomocí popela! Mšice mají váš oblíbený…

Příprava vlastního ekologického postřiku na mšice je účinným způsobem, jak se zbavit těchto škůdců v zahradě bez použití chemických přípravků.…
iZdroj: unsplash.com
Co se děje

Vyhrála v loterii miliony, ale nenašla lásku: Co se stalo…

Jane Park, 23letá Britka, vyhrála v loterii před několika lety více než 1,3 milionu dolarů. Přestože se to může zdát…
iZdroj: pixabay.com
Zajímavosti

Slepice snáší vejce s ocasem: Když se farmář pídil po…

Vsadíme se s Vámi že vejce s ocasem jste ještě v životě neviděli. Uživatelé internetu jsou při pohledu na tuto…