Menu

Dívka s Downovým syndromem byla úspěšná ve dvou oblastech svého života. Je to talentovaná gymnastka a senzační modelka! Dokazuje, že i s handicapem můžete dosáhnout svých snů.

i
Martin Jelínek

Sledovat výkony profesionálních gymnastek je fascinující. Ohromili nás svými hladkými, ladnými pohyby a bezchybnou akrobacií. Často nevíme, jak jsou takové pohyby možné. Chelsea Werner dokázala, že ani překážky nejsou překážkou a stala se čtyřnásobnou gymnastickou šampionkou.

Chelsea se narodila s Downovým syndromem. Jedním z příznaků tohoto stavu je nízký svalový tonus, který se dívka snaží posilovat gymnastikou. O čtyři roky později se tato mimořádná mladá žena probojovala na olympiádu! Gymnastika může být velmi náročná i pro zdravé lidi, ale Chelsea všem dokázala, že postižení není problém, když něco hrozně chcete.

Rodiče dívky vždy viděli, jak to táhne ke gymnastice. Začali tedy hledat trenéra, který by ji vytáhl na nejvyšší úroveň. Díky tomu potkali Dawn Pombo, který viděl v Chelsea velký potenciál. Proto spolu začali pracovat na tom, aby se její sen stal skutečností. Samozřejmě to bylo zpočátku těžké, protože Chelsea během tréninku trpěla bolestmi žaludku.
Navíc neumí přejet ani kladinu. Nikdo z nich se nevzdal a Chelsea nakonec trénovala 16 hodin denně. Pompo ji trénoval jako každou jinou gymnastku po celou její kariéru. Viděla svůj potenciál a věřila, že se dívka stane profesionální sportovkyní. To se jí také splnilo. Navíc to trvalo jen čtyři roky, což se zdá jako docela krátká doba.
Chelsea se v současnosti hodně věnuje modelingu. Jde o další bod ve svém životě, který by si chtěla splnit. Je to pro ni velká výzva, ale nevzdává se. Její píle a vytrvalost se vyplatila. Objevila se na obálce časopisu The Vogue a chodila na týdnu módy pro velké, celosvětové značky oblečení. Mnoho lidí na ni hledí s obdivem. Všichni bychom si z ní měli vzít příklad. Nikdo z nás nesmí ztrácet naději a maximálně pracovat na svých snech!
zdroj: youtube.com
i
Uncategorized

Případ mrtvého novorozeněte v Jablonci nad Nisou: Rozuzlení tragédie a…

Vzpomínka na očekávaný den narození dítěte se pro rodiče proměnila v nevyvratitelnou tragédii. Případ mrtvého miminka v Jablonci nad Nisou…
i
Zajímavosti

Jak vypadala v mládí stará paní z tytanicu! Byla to…

Film Titanic, který měl premiéru v roce 1997, je jedním z nejvýznamnějších a nejúspěšnějších filmů v historii kinematografie. Jeho příběh,…
i
Zajímavosti

Zpěv Václava Neckáře v ohrožení! Zdravotní problémy o kterých promluvil…

Legendární zpěvák Václav Neckář (80) v říjnu loňského roku oslavil osmdesáté narozeniny. Ovšem už více než rok ho trápí bolest…
i
Zajímavosti

Muž pořídil fotogarfii a sdílel jí na Facebooku, když si…

Čas od času se každý z nás na chvilku zastaví, aby mohl udělat fotografii, buď pěkného místa, sebe, nebo něčeho…
i
Zajímavosti

Co to znamená, když jsou vaše kalhotky obarvené v rozkroku?…

Londýn - Tohle je zpráva, která zanechá všechny ženy s ústy dokořán! Odbarvené kalhotky - pro mnoho z nás se…
i
Zajímavosti

Záhada vysokých platů prodavaček v Lidlu! Víte kolik si vydělají…

V dnešní době se role prodavače či prodavačky stává stále více klíčovou pro úspěch obchodů. Již dávno není tato profese…