Menu

Dívka s Downovým syndromem byla úspěšná ve dvou oblastech svého života. Je to talentovaná gymnastka a senzační modelka! Dokazuje, že i s handicapem můžete dosáhnout svých snů.

iZdroj: pl.newsner.com
Martin Jelínek

Sledovat výkony profesionálních gymnastek je fascinující. Ohromili nás svými hladkými, ladnými pohyby a bezchybnou akrobacií. Často nevíme, jak jsou takové pohyby možné. Chelsea Werner dokázala, že ani překážky nejsou překážkou a stala se čtyřnásobnou gymnastickou šampionkou.

Chelsea se narodila s Downovým syndromem. Jedním z příznaků tohoto stavu je nízký svalový tonus, který se dívka snaží posilovat gymnastikou. O čtyři roky později se tato mimořádná mladá žena probojovala na olympiádu! Gymnastika může být velmi náročná i pro zdravé lidi, ale Chelsea všem dokázala, že postižení není problém, když něco hrozně chcete.

Rodiče dívky vždy viděli, jak to táhne ke gymnastice. Začali tedy hledat trenéra, který by ji vytáhl na nejvyšší úroveň. Díky tomu potkali Dawn Pombo, který viděl v Chelsea velký potenciál. Proto spolu začali pracovat na tom, aby se její sen stal skutečností. Samozřejmě to bylo zpočátku těžké, protože Chelsea během tréninku trpěla bolestmi žaludku.
Navíc neumí přejet ani kladinu. Nikdo z nich se nevzdal a Chelsea nakonec trénovala 16 hodin denně. Pompo ji trénoval jako každou jinou gymnastku po celou její kariéru. Viděla svůj potenciál a věřila, že se dívka stane profesionální sportovkyní. To se jí také splnilo. Navíc to trvalo jen čtyři roky, což se zdá jako docela krátká doba.
Chelsea se v současnosti hodně věnuje modelingu. Jde o další bod ve svém životě, který by si chtěla splnit. Je to pro ni velká výzva, ale nevzdává se. Její píle a vytrvalost se vyplatila. Objevila se na obálce časopisu The Vogue a chodila na týdnu módy pro velké, celosvětové značky oblečení. Mnoho lidí na ni hledí s obdivem. Všichni bychom si z ní měli vzít příklad. Nikdo z nás nesmí ztrácet naději a maximálně pracovat na svých snech!
iZdroj: unsplash.com
Zajímavosti

Žena ležící na smrtelné posteli se po 25 letech loučí…

  Je vždy těžké se rozloučit s někým, koho máme rádi, bez ohledu na to, zda se jedná o přítele,…
iZdroj: unsplash.com
Svět

Tento učitel udělal něco neuvěřitelného pro svého studenta s autismem.…

Lidé, kteří znají někoho s autismem, vědí, že diagnóza může být složitá a postižená osoba se může snadno dostat do…
iZdroj: unsplash.com
Zajímavosti

Video: Natáčejí mladou maminku, která porodila pět dětí. Takto zvládne…

Většina rodičů si to neumí představit. Stačí jim jedno dvě děti a jak se říká, je hotovo. Maminka, kterou vám…
iZdroj: unsplash.com
Česko

Někteří lidé budou odcházet do důchodu dříve a někteří později.…

V poslední době je téma penzí opět vyhrocené. A tentokrát se ukázalo, že jde opravdu do tuhého a že je…
iZdroj: www.ifunny.eu
Zajímavosti

Otec vede děti na vodítku. Nahrávka vyvolala mezi uživateli internetu…

Jedenatřicetiletý otec z Kentucky byl zaplaven nenávistí poté, co zveřejnil video, jak na vodítku svých pěti dětí. Na internetu se…
iZdroj: unsplash.com
Zajímavosti

Pokud si všimnete podobného háčku na toaletách nebo v šatně,…

Maličké a neškodné háčky, co by se asi tak mohlo stát. A proč by měl člověk zavolat policii v moment,…