Menu

Dívka přišla ze školy s ostříhanými vlasy. Zuřivý otec nemohl uvěřit, že to není chyba studenta, ale samotného učitele..

iZdroj: unsplash.com
Martin Jelínek

Otec 7leté holčičky, které byly ostříhány vlasy bez souhlasu rodičů, podal milionovou žalobu na školskou radu, knihovníka a asistenta pedagoga. Jimmy Hoffmeyer řekl, že jeho dcera Jurnee přišla 24. března domů ze školy v slzách a řekla svému otci, že ji učitel ostříhal. Jeden zuřivý otec z Mount Pleasant, Michigan, řekl, že jeho dcera se stříhá třikrát týdně. Její vlastní typ vlasů je přitom velmi specifický a vyžaduje speciální úpravu a nelze je jen tak namočit a zkrátit.

Zdrcený otec řekl, že Jurnee ostříhali vlasy spolužáci ve školním autobuse, a tak ji otec vzal k profesionálnímu kadeřníkovi a profesionálně a řádně ostříhal. Ale dva dny po incidentu se Jurnee vrátil domů s dalším účesem.

zdroj:prosvět.cz

Zeptal jsem se jí, co se stalo, a táta tehdy řekl: „Myslím, že jsem ti říkal, že žádné dítě by se nemělo stříhat.“ Odpověděla: „Ale tati, to je učitel.“ Věřte jeho uším. Účes je opravdu špatný a sama Jurnee se stydí chodit do školy, protože ví, že vypadá špatně. Po stížnosti otce Michigan Public Schools Board prohlásil, že nezávislé vyšetřování po rozhovorech se zaměstnanci, studenty a zaměstnanci nezjistilo žádné rasové předsudky, ale Jimmy řekl, že je to nesmysl a že pro učitele je nemožné ostříhat kohokoli, bez ohledu na rasu, jak nebo závod.

Nyní podal k federálnímu soudu v Grand Rapids žalobu proti veřejným školám a tvrdí, že byla porušena ústavní práva dívky, včetně rasové diskriminace, etnického zastrašování, úmyslného způsobování emocionálního stresu a dalších. Od té doby také Jurnee nebyla ve škole.

Po nezávislém vyšetřování školní rada uvedla, že zaměstnanec, který ostříhal Jurnee, byl pokárán za to, že navzdory jeho nejlepším úmyslům ostříhal dívku bez svolení rodičů. Další dva zaměstnanci o incidentu věděli, ale nenahlásili to. Všichni tři zaměstnanci se omluvili.

iZdroj: unsplash.com
Zajímavosti

Žena ležící na smrtelné posteli se po 25 letech loučí…

  Je vždy těžké se rozloučit s někým, koho máme rádi, bez ohledu na to, zda se jedná o přítele,…
iZdroj: unsplash.com
Svět

Tento učitel udělal něco neuvěřitelného pro svého studenta s autismem.…

Lidé, kteří znají někoho s autismem, vědí, že diagnóza může být složitá a postižená osoba se může snadno dostat do…
iZdroj: unsplash.com
Zajímavosti

Video: Natáčejí mladou maminku, která porodila pět dětí. Takto zvládne…

Většina rodičů si to neumí představit. Stačí jim jedno dvě děti a jak se říká, je hotovo. Maminka, kterou vám…
iZdroj: unsplash.com
Česko

Někteří lidé budou odcházet do důchodu dříve a někteří později.…

V poslední době je téma penzí opět vyhrocené. A tentokrát se ukázalo, že jde opravdu do tuhého a že je…
iZdroj: www.ifunny.eu
Zajímavosti

Otec vede děti na vodítku. Nahrávka vyvolala mezi uživateli internetu…

Jedenatřicetiletý otec z Kentucky byl zaplaven nenávistí poté, co zveřejnil video, jak na vodítku svých pěti dětí. Na internetu se…
iZdroj: unsplash.com
Zajímavosti

Pokud si všimnete podobného háčku na toaletách nebo v šatně,…

Maličké a neškodné háčky, co by se asi tak mohlo stát. A proč by měl člověk zavolat policii v moment,…