Děti přežijí 40 dní v džungli po havárii letadla: Poslední slova umírající matky! - SvětŽivě.cz

Děti přežijí 40 dní v džungli po havárii letadla: Poslední slova umírající matky!

Martin Jelínek

Příběh čtyř dětí, které dokázaly přežít samy v amazonském pralese po havárii letadla, je široce rozšířen. Čtyři sourozenci ve věku od třinácti do jednoho roku čekali na záchranu čtyřicet dní. Podle posledních zpráv jejich matka Magdalena Mukutui Valencia po nehodě přežila celé čtyři dny. Co řekla svým milovaným dětem, než zemřela?

Lesla (13), Soleina (9), Tien Noriel (4) a roční Cristin cestovali s maminkou, průvodcem a pilotem v malé Cessně 206 1. května. Při startu o pár minut později však pilot hlásil problémy s motorem a letoun se zřítil doprostřed džungle. Průvodce a pilot nehodu přežili. Předpokládá se, že okamžitě zemřela i matka dětí. Magdalena Valenciová však podle posledních zpráv srážku přežila a čtyři dny bojovala o život. Britskému listu Daily Mail to řekl zdrcený manžel ženy a otec přeživšího dítěte Manual Ranoque.

„Jediná věc, kterou zatím objasnila Leslie, nejstarší je, že jejich matka byla naživu čtyři dny před svou smrtí, a řekla jim: ‚Jděte se podívat, odkud je tvůj táta, tvůj táta má rád co? “ řekl Lanock. Děti pocházely z domorodé komunity a matka měla jasně na mysli spojení s přírodou.

Kolumbijské úřady vedly 40denní pátrání po dětech a k překvapení a radosti všech byly v pátek nalezeny živé. Jejich přežití je z velké části zásluhou nejstarší dívky Leslie, která se starala o své sourozence a přežil i malý. „Byli dehydrovaní. Ale celkově byl jejich stav přijatelný. Byli mimo ohrožení života,“ řekl ministr obrany Ivan Velázquez. “

Je trochu znepokojivé vidět kolem sebe tolik lidí, ale zotavují se, mohou mluvit. Jsem velmi rád, že je takto vidím,“ řekl ministr ve společnosti prezidenta Gustava Petera a jeho rodiny. na konci jejich návštěvy u lůžka.